co zrobic gdy ebay oddal pieniadze kupujacemu a paczka zostanie dostarczona do kupującego?

Witam jest nowym użytkownikiem i mam problem. Wystawiłem pare przedmiotów na ebay.uk. Zostaly sprzedane, jeden z nich zakupiła osoba z USA, paczaka została wysłan ale jak to z terminami doręczenia paczka sie spóźniała i kupujący otworzył spór. Na każde pytanie otzrymywał odpowiedź, poźniej poprosił o rostrzygnięcie sparwy przez ebay, ebay rozstrzygnął sprawe tak ze oddał pieniądze kupującemu. Jak będzie wyglądać sprawa jak kupujący otrzyma towar (jestem tego pewien gdyż wszystkie paczki docierały do kupujących z opóźnieniem) dodam że paczka wysłana przez poczte polską monitorowana jest tylko do wylotu z PL, z rozmowy z pocztą dowiedziałem się ze są w stanie sprawdzić czy zostala odebrana ale z tego co widnieje na stronie poczty polskiej taka reklamacja trwa do 3 miesiecy. Czy jest jakaś szansa odzyskania pieniedzy jesli poczta udowodni odbiór paczki

Dziękuje za pomoc

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

co pokazuje poczta amerykanska  www.usps.com?

 

Jesli sie nie myle mozesz sie odwolac od decyzji w okreslonym terminie

 

czy poczta nie wyplaci odszkodowania? Czy to byla zwykla przesylka?

 

z mojej praktyki wiekszosc kupujacych zaplaci gdy otrzyma. jesli nie to nic nie stoi na przeszkodzie upomniec sie ale tylko raz, a pozniej to niestety spisac na straty.

 

Moze zmienic rodzaj przesylki na dlugie dystanse na jakas ubezpieczona, sledzona a takze szybsza

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

Ebay oszukuje tak ludzi od wielu lat . Prawie zawsze stoi po stronie kupującego. A kupujący tak się nauczyli oszukiwać sprzedających a ebay w tym pomaga.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań