Problem z kupujacym zablokowal pieniadze .

Witam , mam takie pytanie sprzedalem monitor od bmw f10 do ameryki i kupujacy napisal mi email na ebay ze ma problem z ukazanym adresem w ebay czy moglbym wyslac na drugi adres ktory mi podal . Ja bez podejzania zgodzilem sie i wyslalem poniewaz 2000 opinii byli pozytywne . Pzez 5 dni paypal mi blokuje jego oplacone  pieniadze i stwierdza ze kupujacy odmawiam oplacac  bo towar kupiony jest bez jego pozwolenia . Teraz niewiem co robic bo wysylka jest wyslana na drugi adres nie na taki jak ukazany w paypal . Moze ktos juz spotykal sie z takim problemem ? Przepraszam za bledy gramatyczne bo jestem Polakiem z Litwy i u nas w sprawie ebayu nie ma z kim poradzic sie i ja nie zabardzo koleguje z angielskim jezykiem zeby im dzwonic  . 

Zaakceptowane rozwiązania (2)

Zaakceptowane rozwiązania (2)

Jeżeli wysłałbys na jego adres taki jak ma ustawiony w eBay i miałbyś jakiś śledzenie czy potwierdzenie odbioru to mógłbyś jeszcze walczyć o pieniądze. Jeżeli kupujący pisał do Ciebie poprzez eBay to możesz ewentualnie zgłosić sprawę o nieopłacony produkt w centrum roztrzygania, oni mają historie komunikacji więc może to coś pomoże. Tak samo możesz się skontaktować z PayPal i to samo im przedstawić. Pamiętaj, że takie zagraniczne przesyłki muszą mieć monitorowanie lub potwierdzenie odbioru tak by było widać skąd i gdzie paczka została wysłana. Bez tego nie masz praktycznie żadnego dowodu, że towar został od Ciebie wysłany. Przykro mi ale padłeś ofiarą oszusta. Próbuj jak możesz żeby odzyskac kasę.

 

http://pages.ebay.pl/help/sell/unpaid-items.html

Nowy sposób na wyłudzenie , mam podobną sytuacje :

 

kupił zapłacił otrzymał towar , po czym zgłosił że nie autoryzowana transakcja , od ponad tygodnia walczę aby odzyskać pieniądze, ale obawiam się że nic nie ugram . 

 

chyba najlepszym wyjscie jest w ogóle nie wysyłanie do złodziejskiego USA!!!!

 

i co Cie podkusiło wysłanie na inny adres niż paypal ? 

 

obawiam się że w tym wypadku jesteś na przegranej pozycji 😕 

 

 

 

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

Nigdy ale to nigdy nie wolno wysyłać towaru który jest niezgodny z adresem Ebay lub PayPal.Kupujący może prosić e-mailem żeby mu wysłać na taki albo taki adres nie wolno tego robić!!!!Jeżeli wysłałeś na podany przez niego adres e-mailem prawdopodobnie wszystko straciłeś.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay