oszustwa na wielką skale na eBay

olipati
Użytkownik

Witam


Będąc w Niemczech znalazłem idealne dla siebie autko w pobliżu mojego pobytu. Skontaktowałem się ze sprzedającym i okazało się że jest już na stałe w Grecji z samochodem i wyśle go na swój koszt firmą transportową DAS za pośrednictwem eBay i będę miał 5 dni na przetestowanie auta. Ucieszyłęm się i wpłąciłęm 4350 Euro pośrednikowi na konto.Chcieli ode mnie jeszcze 3000 Euro na kaucje, bo niby policja Francuska zablokowała transport i że otrzymam na następny dzień auto z kaucją. Kaucji nie wpłaciłem- na szczęśćie


Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

oszustwa na wielką skale na eBay

olipati
Użytkownik

cd


Nagle zerwał się kontakt ze sprzedającym i pośrednikiem. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem auta ani zwrotu gotówki. Były to moje wszystkie oszczędnośći z 3 lat, mam dwójkę malutkich dzieci na utrzymaniu i właśnie straciłem prace. Tragedia. Nie mogę zgłosić to przez eBay bo numery aukcji i nazwa sprzedającego się nie zgadza.Jestem bezsilny, cała sutuacja mocno mnie przerosła. Te forum jest moją ostatnią deską ratunku.Proszę o jaką kolwiek podpowiedź , pomoc.Pozdrawiam Piotr

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

oszustwa na wielką skale na eBay

co znaczy 'numery aukcji i nazwa sprzedajacego sie nie zgadza' ? czyli masz dane z tych aukcji czy nie?


 


kupiles ten sam samochod na wielu aukcjach wystawionych przez roznych sprzedawcow...?


 


moze wrzuc screenshota aukcji i podaj nazwe sprzedawcy, co by inni mogli uwazac na tego osobnika


 


zglos sprawe na policje a oni powinni byc w stanie uzyskac dane sprzedawcy od ebay

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

oszustwa na wielką skale na eBay

dziewanna1
Użytkownik

~Podjąłeś  wielkie  ryzyko , kupując to auto z Grecji  ale Policja powina  rozszyfrować  tego  oszusta. Zyczę  odzystania  pieniezy  😉

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź