Użytkownik
Posty: 2
Zarejestrowany: ‎15-02-2017
Zaakceptowana odpowiedź
Zostałem oszukany przez EBAY
[ Edytowane ]

Ostrzegam wszystkich przed serwisem EBAY który wspiera oszustów i współuczestniczy w oszustwie.

Zakupiłem na aukcji która trwała 14 dni maszynę, wylicytowałem dosyć wysoką kwotę. po wygraniu aukcji otrzymałem emaile z konta użytkownika od którego kupiłem maszynę nr konta do przelewu pieniędzy za zakup. Konto użytkownika nie wzbudzało podejrzeń posiadało kilkanaście pozytywnych opini. Po powtórnym podaniu nr konta do przelewu, a następnie upewnieniu się że pieniądze przelałem, sprzedawca przestał się odzywać a sprawę zgłosiłem do serwisu ebay na co Ebay -" Musieliśmy usunąć tę aukcję z serwisu i nie musisz sfinalizować tej transakcji. Jeśli już wysłałeś(łaś) płatność, sprzedaż powinna przebiec normalnie i nie masz się o co martwić." - wielki żart!!!!

i tu zaczął sie problem , Nie otrzymałem zakupionej maszyny bank nie zwrócił mi pieniędzy -bo przelew sfinalizował  a Pani 

Patricia Ritter z eBay-Kundenservice pisze 

Das Angebot wurde von einer unbefugten Person, die sich Zugriff auf das eBay-Mitgliedskonto des Verkäufers verschafft hatte, eingestellt. Dieses wurde erst festgestellt, nachdem der Kauf bereits von Ihnen getätigt wurde bzw. das Angebot regulär ausgelaufen war.

Da eBay konkrete Anhaltspunkte dafür hat, dass das Angebot in betrügerischer Absicht eingestellt wurde, wurde es von eBay entfernt und wir empfehlen Ihnen dringend, den Kaufpreis für diesen Artikel nicht zu bezahlen. Zwischen Ihnen und dem vermeintlichen Verkäufer ist kein wirksamer Kaufvertrag zustande gekommen.

Bitte haben Sie Verständnis dafür, dass wir Ihnen keinen juristischen Rat erteilen dürfen. eBay Mitarbeiter dürfen keine Rechtsauskünfte geben, diese dürfen in Deutschland nur von zugelassenen Rechtsanwälten oder Rechtsberatungsstellen erteilt werden.

To znaczy ogólnie że pomimo że zostałem oszukany za pomocą serwisu ebay to mają mnie głęboko w - tam gdzie słońce nie dochodzi i najlepiej gdybym sie odpie.... .

Ebay nie szukając oszusta nie domagając się od niego naprawiania szkód, jest współudziałowcem takich operacji, i nie wiadomo czy to nie właśnie pracownicy tego serwisu nie podejmują takich działań.

przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z tego serwisu a w szczególności przed płaceniem za zakupione towary, na tym serwisie gdyż nie uzyskacie żadnego wsparcia z Ebay.

Powiadomcie swoich znajomych na innych forach, ja też rozpoczynam kampanie ostrzegawczą przed serwisem Ebay, gdyż straciłem bardzo dużo pieniędzy

Mareczko1

Zaakceptowana odpowiedź
Użytkownik
Posty: 1 674
Zarejestrowany: ‎26-01-2006
Udzielono odpowiedzi
[ Edytowane ]
odpowiedź dla mareczko1

Czy nie obejmuje Cie http://pages.ebay.de/help/policies/buyer-protection.html ?

 

Probowales zglosic w swoim banku reklamacje na te platnosc ?

 

Zglosiles sprawe na policje, ktora moze wystapic do eBay o dane dotyczace transkacji i sprzedawcy ?

 

Do tej pory tutaj tylko raz placilem przelewem niemieckiemu sprzedawcy i w sumie unikam ofert bez mozliwosci placenia paypalem i jak dotad sie nie zawiodlem

Inne odpowiedzi: 2
Użytkownik
Posty: 1 546
Zarejestrowany: ‎26-04-2005
Udzielono odpowiedzi
odpowiedź dla mareczko1

Nigdy przelewem.

Zawsze Paypalem lub karta ktora oferuje ochrone

 

Inaczej narazasz  na strate lub kosztowny proces odzyskania bez wielkich szans szczegolnie jesli oszust jest w innym kraju.

 

Ebay wyraznie pisze w warunkach ochrony ze warukiem korzystania z niej jest zaplata Paypalem.

 

 

**********************************************************************************
Użytkownik
Posty: 1
Zarejestrowany: ‎06-12-2017
Udzielono odpowiedzi
odpowiedź dla mareczko1
Ja też wlaśnie zostałam oszukana . Kupiłam 6 przedmiotów zapłacilam przelewem i koniec . Ebay przeslal mi informacje ze taki sprzedawca jest na ebay nie zarejestrowany. Adres ktory mają jest fałszywy . Sama poszperałam w internecie i okazuje sie ze tam takiego nikt nie zna. Po numerze konta bankowego doszłam do wniosku ze facet jest w Berlinie na 99 % a nie w miescie ktore podal na ebayu. nie rozumiem tego . Kiedy zakladalam konto na allegro to musiałam wysłać ksero dowodu osobistego . sprawdzili mnie a potem moglam zalozyc konto. Tu mnie poinformowano ze nie jestem chroniona bo zaplacilam przelewem . a nie pay pal . No i musze teraz maszerowac na policje. Jestem w Niemczech bo tu pracuje , i nie sądze zeby policja cos w tym kierunku zdziałała. No moze sie myle. Oby