Użytkownik
Posty: 4
Zarejestrowany: ‎08-11-2015
Procedura odzyskiwania pieniędzy po anulowanej transakcji

 

Cześć,

 

Problem jest następujący: Zobaczyłem okazję na ebayu, więc kupiłem a następnie napisałem do sprzedawcy aby upewnić się czy oferowany przedmiot faktycznie jest taki i tak. Okazało się, że nie więc z miejsca anulowaliśmy transakcję. Chcąć odzyskać pieniądze napisałem do sprzedawcy raz jeszcze po dwóch dniach, odpowiedział że ich nie ma. Gdzieś wyczytałem (jakaś strona supportu ebay), że trzeba założyć spór na PayPalu (przedmot był objęty tym "programem wysyłki międzynarodowej[...]"), to założyłem. Od dnia założenia minęło już dwa tygodnie a ja dalej nie mam swoich pieniędzy.

 

W centrum rostrzygania wygląda to tak:

 

Spoiler

 

 

Nic się do tej pory nie zmieniło. Pisałem do sprzedawcy po założeniu sporu, czy nie dostał jakiejś wiadomości, coby potwierdzić moją wersję, odpisał że nic takiego nie otrzymał.

 

Co robić? Czekać, założyć spór na ebayu?

Inne odpowiedzi: 4
Użytkownik
Posty: 1 754
Zarejestrowany: ‎26-01-2006
Udzielono odpowiedzi
odpowiedź dla x_covey

dopilnuj aby nie minal termin eskalowania sprawy do roszczenia http://pages.ebay.pl/help/buy/item-not-received.html 

Użytkownik
Posty: 690
Zarejestrowany: ‎22-04-2005
Udzielono odpowiedzi
odpowiedź dla x_covey

CZekaj na decyzje Paypala     - gdzies jest termin po ktorym decyzja zapadnie

Użytkownik
Posty: 3
Zarejestrowany: ‎05-05-2018
Udzielono odpowiedzi
odpowiedź dla x_covey

Mam podobny problem . e Bay mnie ciągle zbywa odsyłając do sprzedawcy Z tego nic nie wynika. Na Allegro kupuję od lat i nigdy nie miałem kłopotów.Na e Bay przy piątym zakupie nie otrzymałem towaru ani zwrotu pieniędzy . Do tego dochodzi kolejny przekręt od którego chyba też nie otrzymam towaru. Jedyna rada to zamknąć konto na e Bay. To złodziejska firma. Może sprubuję na Amazonie lub Ali Express

Użytkownik
Posty: 3
Zarejestrowany: ‎05-05-2018
Udzielono odpowiedzi
odpowiedź dla x_covey

Zgadza się! Robią uniki , kręcą nic nie słyszeli i niczego nie pisali.Zamykam konto na tym złodziejskim portalu. Szkoda czasu.