CŁO I INNE OPLATY

zuzuzazu90
Użytkownik

Witam, chciałabym kupić na Amerykańskim ebayu deskę snowboardową. Dokładnie tą: http://cgi.ebay.com/new-GNU-B-NICE-148-CM-SNOWBOARD-BTX-TWIN-ROCKER-WOMENS-/170611960569?pt=Snowboar...

 

Rozmawiałam juz ze sprzedawcą i ustaliłam, że płatności dokonałabym przez PayPal, a on wyslałby paczkę przez prioryty mail za 79 $. Razem 398 $.Polecił jednak żebym poczytała na naszym forum ebaya jak wyglada sprawa cła i innych ewentualnuch oplat. Czy rzeczywiscie mam prosic sprzedawcę żeby zapakowala paczke w papier prezentowy? Wydaje mi sie to smieszne, a tak wlasnie mi ktos polecil 🙂 Ile wyniosą te opłaty? Czy mogę coś zrobić by nie płacić wiecej?

Proszę o pomoc, pozdrawiam 🙂

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

Papier prezentowy nic nie pomoze, nie pomoze tez zaznaczanie "gift" czy zanizanie wartosci.

Celnicy doskonale wiedza co to jest i ile jest warte
.
Maja dostep do Internetu i moga w kazdej chwili sprawdzic cene rynkowa a takze skonfrontowac aukcje.

Z cla deska bedzie zwolniona jesli jej wartosc jest ponizej 150 euro ale nie bedzie zwolniona z VAT.

Ale moze sie udac i deska przekroczy granice bez przygod...

deska przedmiot duzy i nawet z napisem 'gift' przesylka moze zostac sprawdzopna, celnicy nie sa glupi i zanim odbierzesz moga takze poprosic o wydruk strony aukcji itp.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań