Zwrot towaru - opłaty celne

witam,

klient odesłał towar jako niezgodny z opisem (wygrał sprawę, ebay nakazał zwrot, po odebraniu przesyłki przeze mnie zwraca pieniądze). Przesyłka (z USA) jednak została zatrzymana przez Urząd Celny, który domaga się opłat celnych. 

Czy mam prawo nie odebrać przesyłki ze względu na opłaty? Czy zapłacić i domagać się zwrotu od osoby, która odesłała (czy jest taka możliwość?)

Pokaż cały temat

Witam,                                                                                                                                                                                          Masz prawo zrzec się towaru( paczki). Urząd Celny oprócz wezwania do zapłaty może Ciebie wezwać abyś uczestniczył w komisyjnym zniszczeniu towaru. Robią tak w przypadku ,gdy trafiają podróby markowych produktów na nasz rynek. Podobno chronią markowe produkty. Czytałem na forum . Dotyczy to przede wszystkim produktów z Chin( dresy Puma , Adidas , etc). Zmartwię Cię . Nikt nie zwróci ci kosztów poniesionych w tej transakcji. Przedmiot jest oznaczony ,że wrócił do Polski. Nie ważne ,że był to twój przedmiot. Pytanie? Jesli jest znacznej wartości to lepiej zapłacić cło.                                                                                                Pozdrawiam

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay