PayPal bierze w obrone oszustow

dropshoppoland
Użytkownik
Najnowszy przyklad , zreszta nie jedyny.

Facet z UK kupil aukcje za kilka funtow. Zaplacil PayPalem. Przesylke dostal i zaraz po jej otrzymaniu powiadomil PayPal ze nie otrzymal przesylki. Na nic zdaly sie rozmowy, facet zglosil do paypala zadanie zwrotu pieniedzy. W miedzyczasie zostala zlozona reklamacja na przesylke i nadeszla oficjalna odpowiedz z poczty UK o tym ze przesylka zostala dostarczona dnia xx/ Na odpowiedzi widoczny jest takze PODPIS odbircy potwierdzajacy przyjecie przesylki.
Dokument ten zostal przeslany do PayPal emailem i Fax ... po czym paypal przyznal zwrot pieniedzy kupujacemu piszac ze osiwadczenie poczty (Royal Mail) zawierajace podpis odbiorcy potwierdzajacy odebranie przesylki NIE JEST wystarczajaacym dowodem na to ze przesylka zostala dostarczona.

Nie jest to nowosc z PayPalem , takie przypadki sa czeste , uwazajcie jednak na oszustow ktorzy to wykorzystuja. Bo PayPal wam na pewno nie pomoze, jako sprzedajacym.
Wiadomość 1 z 69
ostatnia odpowiedź
68 ODPOW. 68

PayPal bierze w obrone oszustow

destructor0
Użytkownik
Możesz podac linka do źródła tej informacji? Bo takie gołosłowne oskarżenia to każdy może pisać.
Wiadomość 2 z 69
ostatnia odpowiedź

PayPal bierze w obrone oszustow

kartki2006
Użytkownik
Ja miałem trochę inaczej, ale też jestem w plecy przez PayPal. Kupił Hiszpan, nawet wystawił koment. a po tygodniu napisał że sprzęt niesprawny. Otworzył spór, ja się z nim dogadałem żeby odesłał to oddam mu kasę. PayPal zwrócił mu kasę, a on mi się teraz śmieje w twarz i nie ma zamiaru oddać sprzętu. Paypal się wykręcił i nie ma zamiaru mi pomóc, a wystarczy by zablokował mu środki na koncie paypal i koleś od razu by paczuszkę zapakował do mnie. Po otrzymaniu dał bym znać paypalowi i kasę by mu odblokowali. Niestety taka procedura przerasta ten super serwis, choć jak on założył roszczenie to 5 sekundach już mi zablokowali środki 😞 Powiem tak, obsługa paypal ma nas głęboko w d... i jak tylko się da umywa ręce 😞
Wiadomość 3 z 69
ostatnia odpowiedź

PayPal bierze w obrone oszustow

embargo.pl
Użytkownik
Może by wreście takie działania ukrócić np. na terenie Polski. Jest to czyste oszustwo i pomoc w wyłudzeniu pieniędzy oraz towaru art. 286 kk. lub zakaz działalności PAYPAL I EBAY w Polsce, może tych cwaniaków wreszcie polacy nauczyli by rozumu.
Wiadomość 4 z 69
ostatnia odpowiedź

PayPal bierze w obrone oszustow

destructor0
Użytkownik
No rzeczywiście wypowiedź kartki2006 powinna posłużyć ukróceniu takich działań. A może zróbmy inaczej i to my walmy w tyłek kupujących z zagranicy może pójdą po rozum do głowy wreszcie te mądrale.
Więc co można zrobić aby mieć i towar i kasę i całą resztę w dupie, korzystając z dwóch powyższych wypowiedzi:
1. Reklamować, że towar jest:
a) uszkodzony
b) niezgodny z opisem aukcji (np. scyzoryk zamiast widelca)

2. Reklamować że przesyłka wogóle nie dotarła.

Następne pomysły wkrótce 😄
Wiadomość 5 z 69
ostatnia odpowiedź

PayPal bierze w obrone oszustow

destructor0
Użytkownik
Dlaczego kurwa nikt z obsługi ebay nie poda co dokładnie krok po kroku powinno się robić w takich sytuacjach? Jakie dokładnie dokumenty są potrzebne aby wygrywać taki spór?

Tylko nie odpowiedź typu: skontaktuj się z PayPal, albo wszystkie dokumenty które posiadasz. Przecież PayPal rozstrzyga spory według jakiejś procedury więc muszą być jakieś konkrety. Chyba że ich wogóle nie ma i monetą rzucają kto wygrał i kto przegrał.
Wiadomość 6 z 69
ostatnia odpowiedź

PayPal bierze w obrone oszustow

kartki2006
Użytkownik
Ja postanowiłem na przyszłość iść w zaparte i za nic w świecie nie kończyć sporu. Przeciągać w nieskończoność, zwodzić itd. itp. Niech się paypal pomęczy.
Oni niczego nie rozpatrują. Leją na to.
Najlepsze że jak mnie olali i nic nie pomogli, to w zakończeniu maila napisali "Miło nam że mogliśmy Ci pomóc w rozwiązaniu problemu" hehehe ,chyba to miało pójść do tego oszusta, a nie do mnie.
Szkoda gadać, a najgorsze jest to, że nie mamy wyjścia przy sprzedaży zagranicę i jesteśmy skazani na paypal. Ja wcześniej korzystałem z moneyb...cośtam, oraz allpay, lecz jednak wzrost sprzedaży nastąpił przy włączeniu opcji paypal, bo jednak kupujący preferują ten sposób.
Wiadomość 7 z 69
ostatnia odpowiedź

PayPal bierze w obrone oszustow

destructor0
Użytkownik
Może zgłaszać takie przypadki na policję? Choć nie wiem czy oni coś wskurają.
Wiadomość 8 z 69
ostatnia odpowiedź

PayPal bierze w obrone oszustow

koteczekagg
Użytkownik
Czy w takim razie KUPUJĄCY jest zawsze bezpieczny ?
Chcę zakupić sprzęt elektroniczny w US, ale to mój pierwszy taki zakup i mam obawy (mimo, że sprzedawca ma ponad 200 opinii pozytywnych).
Wiadomość 9 z 69
ostatnia odpowiedź

PayPal bierze w obrone oszustow

mkjk4kkmk
Użytkownik
Możesz podać nr aukcji ?

P.j
Wiadomość 10 z 69
ostatnia odpowiedź