Przesyłka z UK nie doszła

Witajcie, mam taki problem, że 16 grudnia zakupiłam przedmiot, praktycznie od razu dostałam potwierdzenie o wysyłce (International Standard, bez opcji tracking). Data dostarczenia została oszacowana do 8 stycznia. Przesyłka nie doszła. Podejrzewam pocztę, świąteczny zamęt, kradzież itd. Napisałam do sprzedającego, odpisał mi, że wysłał, ale że nie można jej namierzyć. Nie wiem co zrobić - zakładać spór? Czy w takiej sytuacji pieniądze oddaje Paypal czy sprzedawca? Wydaje mi się, że to nie on jest winien i nie powinien w tej sytuacji być stratny. Nie chcę się kłócić, poza tym de facto nie ma żadnych dowodów, że np. odebrałam przesyłkę i chcę coś wyłudzić. Proszę o pomoc, bo czas na ewentualne zgłoszenie mam do 29.01. Z tym że nawet nie wiem co miałabym napisać-że sprzedawca odpisuje i uważam, że zawiniła poczta? Proszę o radę.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Przesyłka z UK nie doszła

international standard to co piszesz to jest okreslenie ebaya, a nie sprzedawcy, akurat to wybral z listy, mial jeszcze inne mozliwosci

 

nie do 29.01 a do 30.01

 

a co Cie to obchodzi jak wyslal i czym wyslal, nie przesylki otwierasz sprawe i sie z tym nie cyrtol, pieniadze zawsze oddaje paypal, bo nim placilas, ale zalezy gdzie otworzysz sprawe bo mozesz i na ebayu i na paypalu, na paypalu pieniadze sa blokowane natychmiast, na ebayu obowiazuja ramy czasowe

 

czemu uwazasz ze zawinila poczta, a nie sprzedawca, to ze odpisuje to nie ma z tym nic wspolnego, jak sprzedawca jest cwany a wie o co chodzi, to cie tak wydutka, po zapewnia, uwierzysz na slowo, bedziesz czekac na przesylke i czas otwarcia sprawy minie

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Przesyłka z UK nie doszła

tak, pieniadze zostana natychmiast zablokowane, nie ma znaczenia na jakim ebay jestes zarejestrowana oraz na ebay dokonal zakupow

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Przesyłka z UK nie doszła

international standard to co piszesz to jest okreslenie ebaya, a nie sprzedawcy, akurat to wybral z listy, mial jeszcze inne mozliwosci

 

nie do 29.01 a do 30.01

 

a co Cie to obchodzi jak wyslal i czym wyslal, nie przesylki otwierasz sprawe i sie z tym nie cyrtol, pieniadze zawsze oddaje paypal, bo nim placilas, ale zalezy gdzie otworzysz sprawe bo mozesz i na ebayu i na paypalu, na paypalu pieniadze sa blokowane natychmiast, na ebayu obowiazuja ramy czasowe

 

czemu uwazasz ze zawinila poczta, a nie sprzedawca, to ze odpisuje to nie ma z tym nic wspolnego, jak sprzedawca jest cwany a wie o co chodzi, to cie tak wydutka, po zapewnia, uwierzysz na slowo, bedziesz czekac na przesylke i czas otwarcia sprawy minie

 

 

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Przesyłka z UK nie doszła

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź, w takim razie otworzę sprawę. Wnioskuję, że lepiej przez Paypal? Czy wersja pl/uk robi jakąś różnicę?

Pozdrawiam.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Przesyłka z UK nie doszła

tak, pieniadze zostana natychmiast zablokowane, nie ma znaczenia na jakim ebay jestes zarejestrowana oraz na ebay dokonal zakupow

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź