anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poczta Polska - wysyłki poza UE

Witam serdecznie,

mam pytanie do osób, które wysyłają paczki poza UE.

 

Czy wysyłając poza UE korzystacie z Poczty Polskiej, jak tak to czy stosowaną przez Was formą wysyłki jest list polecony priorytetowy ( max 2kg ). Powiem szczerze, że w Polsce wysyłam bardzo dużo paczek jednak dzisiaj dopiero wyczytałem, że list polecony można wysłać w kartonie byle nie przekrozczyło 2 kg. Czy nie mieliście nigdy problemu z takową wysyłką?

 

Drugie pytanie czy wysyłając poza UE zawsze wypełniacie CN22, wysyłałem ostatnio list polecony do Norwegii i nic nie wypełniałem i poszło normalnie . Czy to wszystko zależy od kraju oraz celników ?

Chce wybrać i ustawić cennik na cały świat bo w końcu udało mi się uzyskac 10 komentarzy ( nawet w dobrym czasie ) i czekam tylko do maja aż minie 90 dni i rozszerzam działalność. 

 

Pozdrawiam serdecznnie.Łukasz

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Poczta Polska - wysyłki poza UE

Witam

 

osobiscie korzystam z różnych form wysyłki Poczty Polskiej.

 

do krajów które są obsługiwane przez global expres warto wysyłać tą formą wysyłki.

 

mniejsze wagowo przesyłki wysyłam jako listy polecone choć i te duże do 2 kg też można wysyłać.

 

Prawidłowo nawet do listów powinnyc być deklaracje celne w praktyce nie naklejam nigdy.

 

Do paczek pocztowych z automatu mam generowane deklaracje celne jak używasz elektronicznego nadawcy same dodatkowo sie generują oczywiście trzeba usupełnić pare informacji.

 

korzystałem jeszcze z EMS dość dobra sprawa i mozna uzyskać spore rabaty od cen podstawowych.

 

Pozdrowienia

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Poczta Polska - wysyłki poza UE

Witam,

Korzystam z elektronicznego nadawcy,  co znacznie usprawnia wysyłkę paczek .

 

Z globala nie korzystałem, postaram się dowiedzieć więcej o tej usłudze i podpisać umowe na tą usługę.

 

Nurtuje mnie tylko naklejania tych deklaracji 🙂 . Jak to jest, że dochodzą bez naklejek CN22 .

Pozdrawiam Łukasz

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Poczta Polska - wysyłki poza UE

Jedyny problem jaki miałem to raz przesyłka za naszą wschodnią granicą została zwrócona z powodu braku dołaczonego druku CN.

 

Obecnie wszystko i global i polecone poza UE idzie bez naklejek i deklaracji.

 

Wszystko jakoś dochodzi czasami może brak deklaracji powoduje małe opóźnienie ale to raczej kraje ameryki południowej niż azjatyckie czy oceania.

 

pozdrowienia

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Poczta Polska - wysyłki poza UE

Na czym polega ten elektroniczny nadawca?Co to jest i kiedy się stosuje?

 

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Poczta Polska - wysyłki poza UE

Jako klient biznesowy można podpisać umowe z poczta polska i wysyłać paczki przez ich system:
https://e-nadawca.poczta-polska.pl

Jak dla mnie mega ułatwia praca ( zintegrowane jest również z Allegro co bardzo pomaga ) , nie wyobrażam sobie inaczej wysyłać Paczki Pocztą Polską bez tego systemu .

W dodatku e-faktura i jest bardzo wygodnie.

Pozdrawiam Łukasz

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź