sprzedający twierdzi, że paypal zablokował mu konto i nie może wypłacić kasy = nie wyśle towaru

sprzedający twierdzi, że paypal zablokował mu konto i nie może wypłacić kasy. w związku z tym nie wyśle mi towaru bo nie ma kasy.

 

 a ja nie mam kasy a nie towaru. Jak mogę zmusić sprzedającego do wysyłki? na stronie ebay wyświetla mi się, że zapłacono za przedmiot, na paypal także z informacją, że sprzedający otrzymał płatność.

 

Może sprzedający mnie ściemnia i gra na czas? 

 

 

Zaakceptowane rozwiązania (2)

Zaakceptowane rozwiązania (2)

jesli płatnośc przez paypal poszła po 29 stycznia na otwarcie sporu/roszczenia na paypal masz 180dni a nie tylko 45 dni

 

Tak juz jest że PP blokuje srodki na koncie sprzedawcy   i dopiero po "szczesliwym doreczeniu" (potw odbioru na paypal lub kom pozytywny)  srodki sa odblokowane i sprzedawca może nimi rzadzić...

 

sprzedawca ebay korzystający z opcji PAYPAL wie dobrze o blokowaniu środków - na krajowym(własnym) rynku moze korzystac z innych form płatności (konto, odbiór osobisty), wiec kończąc  SPRZEDAWCA (KORZYSTAJACY Z PAYPAL ) ZAWSZE ZA WYSYŁKE PŁACI Z WŁASNEGO PORFELA, A WPŁACONA KASA  BEDZIE JEGO DOPIERO PO DORECZENIU PRZESYŁKI DO KUPUJĄCEGO

 

 

Nic sie nie martw. Jesli nie otrzymasz przesylki w przewidzianym terminie otworz spor na Paypal lub Ebay nie pozniej niz przewidziamne w centrum bezpieczenstwa (przycisk u dolu kazdej strony) - chyba 30 czy 45 dni , ale sprawdz. Nie zamykaj sporu a raczej eskaluj do roszczenia jesli przesylka nie nadejdzie. Nie zamykaj jesli nawet sprzedawca bedzie obiecywal niewiadomoco. Raz zamknietego sporu nie mozna ponownie otworzyc.

Odpowiedzi (0)

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay