Płacenie na ebay.com w dolarach. Odrzucenie transakcji.

Witam.

Ostatnio postanowiłem sobie kupić pewien drobiazg na amerykańskim ebay. Pomyślałem, że nie będę dawał zarabiać przelicznikowi walut PayPal i założyłem konto walutowe w Alior Bank. Do konta dostałem kartę debetową MasterCard i wpłaciłem kilkaset dolarów. Na koncie PayPal dodałem kare, weryfikacja przebiegła pomyślnie i zacząłem się rozglądać, że swoim upatrzonym drobiazgiem. Po zakupie postanowiłem zapłacić przez PayPal, wybrałem swoją kartę, wyłączyłem przelicznik, żeby płacić w dolarach i.... **bleep**.... Za każdym razem transakcja jest odrzucona (" Nie udało nam się sfinalizować Twojego zakupu, ponieważ karta MasterCard (nr) została odrzucona przez wystawcę. Wybraliśmy dla Ciebie inną formę płatności. Kontynuuj realizowanie transakcji przy użyciu tej formy płatności lub wybierz inną formę płatności.").  Czy ktoś wie gdzie jest problem? Jak to rozwiązać? Czy to wina banku (dzwoniłem oni nic nie wiedza) czy może PayPal? Bardzo będę wdzięczny za każdą pomoc, bo jakoś muszę za to w końcu zapłacić;)

Pozdrawiam!

Pokaż cały temat

Witam

 

Mie wiem czy to wogóle przejdzie i jeżeli przejdzie czy będzie sie kalkulowało. Jeżeli masz polskie konto paypal twoją walutą rozliczeniową zawsze będzie złoty polski. I wpłacając dolary najpierw zmieni ci je na złotówki i potem ponownie na dolary więc dwukrotne przewalutowanie a to jakieś 3,5 % x 2 czyli około 7% w plecy.

 

Tak to raczej wygląda na 90% w przypadku polskiego konta.

 

Ja w drugą stronę zbieram płatności w różnych walutach i tak zawsze muszę zmienić na złotówki pomimo że mam rachunki walutowe.

 

pozdrawiam

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay