Problem z wpłata, proszę o pomoc! :(

Bardzo proszę o pomoc, wręcz błagam!!! Od niedawna jestem użytkownikiem ebaya i paypal... A więc zacznę od początku, znalazłem interesującą mnie ofertę na ebayu i chciałem sobie kupić płytę, dodałem ją do obserwowanych, założyłem konto na paypal i wpłaciłem na niego pieniądze (paypal i ebay są od początku jużpowiązane). Gdy nacisnęłem kup teraz wybrałem opcję zapłać teraz, potem paypal itp. zalogowałem się do konta, ale nie dało się bezpośrednio zapłacić z paypala tylko wyskoczyły mi okienka żeby zapłacić kartą kredytową albo błyskawicznie dodać środki na paypala (na paypalu już mam 130 zł!). Nie pomyślałem i zacząłem kombinować, nacisnęłem przelew plus.. chyba coś takiego (wyskoczyły mi dane do przelewu), załamałem się... jak wchodzę w informacje sprzedającego to jest napisane, że płatności można dokonać paypalem albo kartą kredytową..na przelewie i przelew plus jest informacja.."niedostępne" a jak nacisnąłem przelew to jednak pojawiły mi się informacje do wpłaty na konto.. napisałem więc do tego użytkownika aby anulował transakcję i że go o to proszę (właśnie, jeżeli się nie zgodzi na anulowanie a nie zapłącę to po prostu to olać? Czytałem w innym temacie, że jak się nie chce płacić za kupiony przedmiot a sprzedawca nie chce anulować to należy to po prostu olać i zapomnieć nawet jeśli straszy sądem..), potem paypal napisał mi że mogę podać maila, na które jest założone konto paypal sprzedającego i wysłać bezpośrednio do niego pieniądze, czy to rzeczywiście zadziała? Bardzo proszę o informacje! Jestem taki zdenerwowany i załamany, że już nie wiem co począć, wiadomości do tego użytkownika napisałem w języku angielskim (jest on z Niemiec) czekam aż odpisze- w ostatiej wiadomości poprosiłem go o maila na którego ma paypal, jak nie odpisze to ryzykować i wpłacać na te konto bankowe? (prowizja 30 zł za wysyłanie z banku za granicę i przewalutowywanie kwoty) Czy moze to rzeczywiście olać??? 😞

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (1)

Odpowiedzi (1)

Płatność przelewem moze być dużo droższa (około 30 zł jesli koszty ponosza obie strony  nadawca- odbiorca  a jak płaci nadawca tylko to "extra koszty nawet około 100zł")

 

 

mozesz nie płacić - sprzedawca nie wystawi ci negatywa --- a jak wyskoczy ci ostrzezenie o zaległej płatności - wystarczy napisac do obsługi klienta ebay - ze nie było opcji płatnosci PAYPAL, sprzedawca otrzymał prośbę o anulowanie tranzakcji

 

 

 

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay