Użytkownik
Zaakceptowana odpowiedź
Sprzedaż do USA (i nie tylko) - jak najlepiej rozwiązać sprawę cła?

Czy może ma ktoś praktykę w oficjalnej sprzedży poza kraje UE i potrafi powiedzieć, jak najwygodniej załatwić sprawę cła? I nie chodzi mi o przerzucenie tego na kupującego, tylko o załatwienie tego tu w Polsce, bo tylko dzięki temu mogę oficjalnie wystawić fakturę (a może się mylę?).

Jakie są tego koszty? Ile to trwa? Czy doliczacie opłaty celne do kosztów wysyłki, czy jakoś inaczej?

Zaakceptowane odpowiedzi: 2
Użytkownik
Udzielono odpowiedzi
odpowiedź dla sign.market

narobisz sobie klopotu - kazdy kraj ma inne stawki - wiec jak bedziesz liczyl? Uaktualnkial? Stawki celne sie zmieniaja wiec musialbys przed kazda wysylka sprawdzac . Zmora...

Przyjetym jest ze odbiorca oplaca . Nawet  w Global Shipping (na razie chyba tylko na Ebay.com) oplaty graniczne naleza do kupujacego. Oplaty te sa naliczane mu z gory przez Ebay. 

Niektorzy przewoznicy przyjmuja przedplacone oplaty graniczne. Chyba Fedex do nich nalezy

**********************************************************************************
Użytkownik
Udzielono odpowiedzi
[ Edytowane ]
odpowiedź dla sign.market

dlaczego sprzedawca mialby miec prawo wliczania cel w ramach kosztow wysylki? 

to kupujacy ponosi takie oplaty i powinien sie z nimi liczyc, tak jest przy zakupach z usa do polski

ja bym dodal do oferty info o tym ze kupujacy z kraju, gdzie pobierane sa cla za towar z UE, musi liczyc sie z ew. clami, oplatami importowymi itp. + wyjasnil temat z wybranym przewoznikiem

Inne odpowiedzi: 0