Pytanie dotyczące PayPal - czy to jest bezpieczne.

Witam,

Sprzedaje motocykl i klientem okazał się gość z USA który chce za motka zapłacić poprzez PayPal. Pytanie moje jest takie czy to jest bezpieczne czy gościu chce mnie zrobić w balona. Czy macie jakieś doświadczenie z taką płatnością.

Proszę o informację za którą z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam,

TOM

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (4)

Odpowiedzi (4)

Nie jest bezpieczne ja bym nie ryzykował, wystarczy że zglosi do ebay że towar jest nie zgodny z opisem i wracają mu kasę.

I nic nie zrobisz.

Dziwne.

 

W USA jest pelno motocykli. Dlaczego kupuje z Polski? Kosztt ransportu musi byc nieekonomiczny. Czy to jakis muzealny, rzadki motocykl? Dlaczego od uzytkownika z 1 opinia. Kto to jest? Ile ma opini, jaki staz, skad naprawde jest (jaki adres do wysylki?

 

Czy sprzedajesz przez Ebay? Jak mozes sprzedac jesli masz tylko 1 opinie? Trzeba 10 aby sprzedawac za granice.

 

Moim zdaniem: nie ryzykuj chyba ze zaplaci przelewem bankowym lub przez WesternUnion. Nie wysylaj dopoki nie bedziesz mial gotowki w reku (doslownie) a nie na podstawie zawiadomien z banku, posrednikow czy escrow.

Jako sprzedawca , który pobiera zapłatą poprzez Pay Pal nie masz żadnej ochronyEmotikon: LOL .Możesz być oszukany przy każdej sprzedaży a PayPal  Tobie nie pomoże .Teoretycznie możesz  stracić  towar i forsę . Taka prawda

 

tutaj sie inaczej nie placi, tu sie placi tylko i wylacznie poprzez PayPal

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań