Prowizja PayPal na niemieckim ebayu

Witam, aby sprzedawać swoje produkty na niemieckim ebayu muszę oczywiście mieć założone i zweryfikowane konto PayPal. I jak wiadomo trzeba od każdej wypłaconej transkacji zapłacić prowizję. Oczywiście czytałam załącznik nr 1 do umowy z użytkownikiem jednak chciałabym sie upewnić. MOja firma znajduje się w Polsce, sprzedawać swoje produkty chcę tylko w Niemczech więc płatności od kupujących byłyby dokonywane w Euro. Będzi eto konto firmowe oczywiście.  Chcąc je (Euro) wypłacić w złotówkach na moje konto wszystkie opłaty będą następujące:

 

0,35 euro opłata stała + 1 % opłaty za płatność międzynarodową +  2,5% powyżej hurtowego kursu wymiany -W przypadku wymiany waluty na koncie PayPal poza lub przed dokonaniem Transakcji prywatnej lub komercyjnej („Na koncie”) (np. przeliczanie sald na inne waluty przed dokonaniem wypłaty), jak również w przypadku transakcji obejmujących konwersję walut, gdzie sprzedający wyraził zgodę na zapłacenie opłaty za konwersję


Czy jeszcze jakieś dodatkowe opłaty dochodzą?

Zaakceptowane rozwiązania (1)

Zaakceptowane rozwiązania (1)

I jak wiadomo trzeba od każdej wypłaconej transkacji zapłacić prowizję

 

sprzedaje zawodowo od 6 lat na ebayu, ale pierwszy raz słyszę to co napisałeś, więc tak to nie jest jak piszesz

 

prowizji PayPal nie musisz nigdzie placic, sprzedajesz przedmiot, kupujący płaci poprzez PayPal i z automatu pobierana jest prowizja, a co za tym idzie mniej kasiory wpływa na twoje saldo PayPal

 

 

 Chcąc je (Euro) wypłacić w złotówkach na moje konto [..]

 

jesli zalozysz konto w PL to wszystkie ojrosy jakie wplyna zostana z automatu przeliczone na złotówki

 

ale jesli sie pytasz z tego konta to jeszcze bardzo daleka droga aby sprzedawac na DE

naprzod musisz posprzedawac na rodzimym rynku, aby uciulac 10 opinii, jak juz uzbierasz 10 opinii to musi uplynac minimum 90 dni od ostatniej opinii aby swoje towary wystawiac na zagranicznych ebayach

 

konto paypal to nie wszystko, jeszcze zostaje utworzenie kona sprzedajacego na ebayu, wybranie jednej z dostepnych tam opcji

polaczenie konta ebay z paypal ten sam ades mejlowy

 

i dopiero jak to wszystko spelnisz bedziesz mogl sprzedwac, a tam czeka kolejny haczyk w postaci 10 przedmiotow na mesiac

 

Odpowiedzi (0)

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań