Anulowanie transakcji przez sprzedającego podczas, gdy za kupiony przedmiot już zapłaciłem.

Witam,

 

Mam taki problem. Kupiłem od sprzedającego z US przedmiot, za ktróry od razu zapłaciłem za nie małe pieniądze (ok. 1000USD) poprzez PayPal. Jednak sprzedający anulował transakcję, podając powód, że tego towaru już nie posiada na stanie magazynowym. Oczywiście wysłał mi prośbę, abym anulował tę transakcję, ale przecież nie mogę się zgodzić na anulowanie, ponieważ za przedmiot już zapłaciłem. Chociaż sprzedający stanowczo upiera się, że wysłał przedmiot i nawet podał mi numer śledzenia przesyłki, który faktycznie mogę zweryfikować. Jeśli nawet wysłał mi ten przedmiot, to nie mam żadnej pewności, że mogę otrzymać przysłowiowo "kota w worku" .Co zrobić w takiej sytuacji? Jakie kroki podjąć w tej sytuacji? Proszę o Was o pomoc i poradę w tej sprawie. 

Zaakceptowane rozwiązania (0)

Odpowiedzi (2)

Odpowiedzi (2)

Jak dla mnie to prosta sytuacja anulowania transakcji jeśli sprzedający oświadczył ,że nie posiada już tego przedmiotu na stanie.  Płatność PayPal zostanie Tobie zwrócona . Sprzedającemu chodziło z pewnością ,aby nie był obciążony prowizją sprzedaży. Jako kupujący powinieneś zgodzić się  na anulowanie  zakupu. Normalnie jeśli sprzedający anulował transakcję to pieniądze są zwracane kupującemu. Z drugiej strony oświadczenie sprzedawcy z prośbą o anulowanie jej wydaje się na miejscu. Zupełnie niezrozumiałe jest oświadczenie jego ,że przedmiot został wysłany do Ciebie.Jeśli od momentu dokonania płatności przez Ciebie upłynęło 10 dni a sprzedawca przedmiotu nie wysłał otwierasz spór o nieotrzymanie przedmiotu. Sprawą zajmie się PayPal lub eBay. Z eBay otrzymasz informację ,że przed zakupem mogłeś weryfikować sprzedającego . Nie jest to logiczne tłumaczenie i nie załatwia problemu. Co do obaw o wysłany przedmiot ; paczka trafia najpierw do Urzędu Celnego bo jest z poza Unii Europejskiej gdzie jest naliczane Cło + Vat. Musisz dostać informację z Urzędu. Gdyby sprzedawca nie oferował wysyłki do Polski to nie miałbyś możliwości dokonania płatności. Wówczas problem rozwiązuje się na początku transakcji

Poczekaj az zakup nadejdzie.

Zadaj pytanie innym użytkownikom eBay
Posty z największą liczbą podziękowań