anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zagubiona przesyłka zagraniczna (Poczta Polska)

peanutbutterwolff
Użytkownik

Ze 3 miechy temu wysłałem paczkę z butami (ekonomiczny, polecony) do Stanów, z kupującym cały czas jesteśmy w kontakcie i paczki ani widu ani słychu. Około 1,5 miesiąca temu pojawiła się na trackingu USPS i od tego czasu zniknęła (znaczy, pokazuje ją, ale nie wiadomo, gdzie jest obecnie; ostatnie info to Louisville w okolicach grudnia).



Z kupującym ustaliliśmy, że jeśli nie dojdzie do 7 stycznia to uznajemy ją za zaginioną. Ale nie wiem co robić dalej. U kogo składać reklamację? Paczka nie była ubezpieczona, ale chyba przysługuje mi jakieś odszkodowanie, w końcu płaciłem za to, żeby była to przesyłka rejestrowana.



Ps. Słyszałem, że możliwy jest też myk, że adresat odbiera paczkę, a potem twierdzi, że nigdy nie doszła i zakłada sprawę na PayPalu. Podobno nawet z potwierdzeniem przesyłki nie ma się szans na wygraną. Takie rewelacje wyczytałem na forumku ebay'owym (chociaż info o tym pojawiało się raczej w odniesieniu do krajów Europy Wschodniej, nie Stanów).

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Zagubiona przesyłka zagraniczna (Poczta Polska)

Wyslales polecona paczke wiec po miesiacu  (chyba, zapytaj na poczcie) nalezy ci sie odszkodowanie przewidziane w taryfie. Wysokosc odszkodowania jest uzalezniona od kursu zlotowki w stosunku do Euro ale powinna wyniesc sume nizsza ok. 150 zl lub rownowartosc zawartosci.
Wazne aby poczas wypelniania reklamacji wymienic wartosc wyzsza niz odszkodowanie ustawowe.

Czy Paypal pobierze z twojego konta sume dla kupujacego czy nie to odszkodowanie nalezy ci sie z tego powodu ze przesylka nie zostala dostarczona w obiecanym czasie WIEC nawet jesli przesylka dotrze to odszkodowanie jest rekompensata dla ciebie za stracony czas.

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Zagubiona przesyłka zagraniczna (Poczta Polska)

peanutbutterwolff
Użytkownik

Byłem na poczcie i powiedziano mi, że na paczki (w tym przypadku to był w sumie ok. 1kg list, sorry) ekonomiczne nie ma gwarancji dostarczenia w określonym czasie, aczkolwiek w moim wypadku mogę spokojnie rozpocząć procedurę reklamacyjną.



Równowartość ok. 150 PLN? Nie funkcjonuje w tym przypadku maksymalnie 10-krotność kosztów wysyłki?



PayPal opróżniłem do cna, więc w gruncie rzeczy mogą mi nadmuchać, a sądownie raczej nie będę próbowali ze mną walczyć, bo mam dowód nadania i niedługo będę miał wynik reklamacji (jutro składam dokumenty).

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Zagubiona przesyłka zagraniczna (Poczta Polska)

PayPal opróżniłem do cna, więc w gruncie rzeczy mogą mi nadmuchać

i tu jesteś w błędzie, jeśli nie masz pieniędzy na saldzie PP, PP zwraca się do Twojego banku i bank na wniosek PP blokuje pieniądze na koncie, przerabiałem to już.

przerabiałem już kilka razy również reklamację na poczcie, rozpatrzenie trwa zazwyczaj około 3 miesięcy a może się przedłużyć

jesli wysyłałeś listem to otrzymasz równowartość 30 DTS sprawdź kiedy wysyłałeś i weź kurs z tej tabelki ostatnia pozycja przemnóż to przez 30 + dodaj koszty wysyłki, które poniosłeś

http://nbp.pl/home.aspx?navid=archa&c=/ascx/tabarch.ascx&n=a001z110103

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Zagubiona przesyłka zagraniczna (Poczta Polska)

i tu dochodzimy do sytuacji wskazujacej ze polaczenie konta bankowego z Paypalem nie zawsze jest dla nas korzystne.

W przypadku sprzedazy przedmiotow o wyzszych cenach dobrym pomyslem jest polaczenie Paypala z kontem bankowym o zerowym saldzie i doladowywanym go wg. potrzeb.

Jesli oczywiscie  nie wysylamy przesylkami ubezpieczonymi.

Zerowe konto zapobieze ingerencji w nie Paypalowi ale zablokowane konto Paypala uniemozliwi kontynuowanie sprzedazy chyba ze posiadasz zapasowee konto Paypala.

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Zagubiona przesyłka zagraniczna (Poczta Polska)

peanutbutterwolff
Użytkownik

Jak się ma sprawa z ewentualnym odszkodowaniem dla kupującego? Wartość aukcji z kosztami przesyłki wynosiła ok. 230 PLN, ewentualne odszkodowanie, jakie w najlepszym wypadku otrzymam to 160 PLN. Wystarczy, że oddam kupującemu kwotę, którą dostałem od Poczty, czy muszę dopłacać ze swoich pieniędzy do wartości aukcji?

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Zagubiona przesyłka zagraniczna (Poczta Polska)

Ja wysłał list polecony piorytet z belgi w polsce był 17 i do tej pory jest w warszawie. Ani drgnie. Napisałam do poczty polskiej cztery maile bez odpowiedzi, co radzicie.
Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź