anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

List polecony z potwierdzeniem odbioru?

auctioneerpl
Użytkownik
Witam, jestem tutaj nowy. Trochę poczytałem forum i zauważyłem kilka postów, w których ludzie skarzą się, że wysłali poleconym za granicę, a kupujący stwierdził, że przesyłka nie dotarła, i po założeniu sporu PayPal przyznał rację kupującemu.

Moje pytanie brzmi:

Jak zabezpieczyć się przed tego typu sytuacją (jaką formę wysyłki wybrać) ??

Poczta Polka oferuje na przykład list polecony z potwierdzeniem odbioru - czy wybranie takiej opcji wysyłki za granicę zabezpieczy mnie przed nieuczciwymi kupującymi?

Za odpowiedzi z góry dziękuję!
Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

List polecony z potwierdzeniem odbioru?

nie wiem, gdzie to czytałeś, ja wysłałem prawie 1000 listów poleconych i zaginęła jedna przesyłka

Odpowiadając na to pytanie
poczta oferuje zwrotne polecenie odbioru (pomarańczowy prostokąt druk nr 243) płatne dodatkowo 3 zeta

ale moim zdaniem nie opłaca się wybierać tej opcji, dlatego, że te zwrotki prawie nie dochodzą (poczta je po drodze gubi), ja wysłałem kilkanaście takich PO a dostałem może z 4. Strata kasy choć to tylko dodatkowe 3 zety 😄

jak już tak bardzo boisz się wysłać listem poleconym to wyślij listem wartościowym ;/
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

List polecony z potwierdzeniem odbioru?

auctioneerpl
Użytkownik
"nie wiem, gdzie to czytałeś, ja wysłałem prawie 1000 listów poleconych i zaginęła jedna przesyłka"

....no jest kilka takich wątków na forum, na przykład :


http://forums.ebay.pl/thread.jspa?threadID=500008784&tstart=0&mod=127198362895


Ale dziękuję za Twoją optymistyczną wypowiedź, czyli jednak nie jest tak źle! 😉

Dzięki!
Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

List polecony z potwierdzeniem odbioru?

Zdaje się,że shaver nie zrozumiał twojego pytania a ty jego odpowiedzi ale to nic. Nie możesz się zabezpieczyć na wyłudzenia kupujących. Musisz liczyć na ich uczciwość i dobrą wolę paypal albo zachęcaj do innych form płatności niż paypal. Zwrotne potwierdzenie odbioru nie ma sensu.
Musisz uważać na francuzów, portugalczyków, włochów.
Na szczęście poczta udostępniła tracking. Mimo,iż angole sporadycznie, niemcy i francuzi wogóle wpisuja polskich listów w swoje systemy to jest ślad nadania ma polskiej stronie. Ale trzeba przypilnować na poczcie by każdy list był należycie wpisany do komputera i wczytany.
Nr przesyłki link do strony zniechęca potencjalnych naciągaczy. Jeżeli nie odpuszczą pozostaje spór, wysyłasz do paypal link, nr i skan nadania. Paypal odrzuca, zabiera ci kasę i przekazuje sprawe do roztrzygnięcia przez bank naciągacza (wystawce jego karty). Po kilku miechach dostajesz kasę z powrotem ale opłaty manipulacyjne już nie.
Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

List polecony z potwierdzeniem odbioru?

Niemcy naklejają na nasze listy polecone własne naklejki z numerami listów poleconych i z tego powodu nie widać w systemie. Kiedyś źle zaadresowałem list i wrócił właśnie przeklejony stąd wiem.
Co do zwrotek potwierdzających odbiór listu priorytetowego-poleconego to prawie nie wracają. Poczta je gdzieś gubi. Chyba hurtowo złożę reklamację ale jeżeli klient go podpisuje i tylko nie wraca to jest to pewien efekt psychologiczny i nie tak łatwo będzie się wyprzeć kupującemu czy nawet zaczynać.
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź