status najlepszego sprzedawcy

 

Właśnie straciłem status Top Rated Seller na ebay.com.  W sumie przez własne zaniedbanie... , ale też nie do końca. Otóż nie dodawałem numerów przesyłek do śledzenia w systemie ebay, wysyłałem je bezpośrednio w wiadomościach do kupujących. Problem w tym, że ich system rozpoznaje tylko wybranych  dostawców jak USPS, Fedex.  Większość operatorów pocztowych z  europy, ale nawet Canada Post nie jest honorowana i dodanie takiego numeru nie podnosi "statystyk".  Obecnie do co najmniej 90% transakcji  trzeba dodać  "obsługiwany" nr przesyłki, aby uzyskać status "najlepszego sprzedawcy".  Czy jest może jakaś uniwersalna strona do śledzenia kompatybilna z ebay ? ( trackitonline.ru   nie działa) .

 

 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

status najlepszego sprzedawcy

A próbowałeś 17track?

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

status najlepszego sprzedawcy

Dzięki, ale niestety nie akceptują tej strony.  Natomiast  strona Thailand Post jest obsługiwana... cóż...

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

status najlepszego sprzedawcy

Hmm, to mnie zmartwiłeś, ja przestałem dodawać na ebay tracking, gdyż jego nie wpisywanie jest pewnym minimalnym zabezpieczeniem, paru oszustom udało mi się podziekować, nie był widoczny tracking więc się skusili "nie dostałem przesyłki" "dostałam przesyłkę po mięsiącu i nie mogłam zrobić narzeczonemu prezentu" wtedy wpisuję tracking na ebay i po sprawie a w sporze wykazuję iż to ewidentna próba oszustwa, a tak by wyjechali z innymi bezpodstanymi roszczeniami wobec których jesteśmy bezbronni.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

status najlepszego sprzedawcy

Naciągacze to jeszcze dodatkowy problem...  Przez to, że nie dodawałem nr przesyłek, ebay obniżył mi status sprzedawcy do poziomu "nie spełnia standardów" , mimo 100% pozytywnych komentarzy... W wyniku czego paypal blokuje mi płatności, do czasu jak przesyłka zostanie dostarczona - na podstawie ebay tracking lub do maksymalnego czasu doręczenie dla danego typu usługi - w moim przypadku 10 dni roboczych. Oczywście  jeśli przesyłka zostanie doręczona wcześniej, a była wysłana do kraju którego nie obsługuje ebay tracking - czyli praktycznie wszystko poza USA , to i tak będę musiał czekać do końca "karencji"  Paranoja!

Na razie zacząłem dodawać nr przesyłek i wybierać USPS jako dostawcę, nieważne gdzie wysyłam. Przynajmniej (chyba) będzie się liczyć do statystyk. Następna weryfikacja statusu sprzedawcy za miesiąc...

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź