anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"spory nierozwiązane przez sprzedawcę" odwołanie się od decyzji ebay

Witam

W grudniu zrealizowałem kilkanaście przesyłek do niemiec. Problem w tym, że Poczta Polska coś zchrzaniła i nie było możliwości śledzenia a przesyłki zostały zwróćone do mnie po 2-3 tygodniach. 

 

Problem w tym, że dwóch kupujących otworzyło spór i przez nieporozumienie/barierę językową skontaktowało się z obsługą ebay. Obydwie sprawy zostały rozstrzygnięte na korzyść kupujących, pieniądze zostały zwrócone a ja dostałem wskaźnik "nie spełnia standardów obsługi". 

 

No ale w końcu, wszystko z kupującymi wyjaśniliśmy, przesyłki otrzymali a należne mi pieniądze zapłacili bezpośrednio przez Paypal. 

 

Razem z kupującymi myślimy nad możliwością usunięcia z mojej tablicy wskaźników tych dwóch sporów. Kupujący są w stanie potwierdzić ebayowi, że przesyłki otrzymali, zapłacili, a cały spór był wynikiem nieporozumienia. 

 

Spory zostały zakończone ok. 2 tygodnie temu. Czy jest możliwość odwołania się? Ma ktoś jakies doświadczenie w tyh sprawach?

 

Pisałem do obsługi ebay.pl, twierdzą, że w ciągu 30 dni od zakończenia sporu mogę się odwołać do obsługi ebay.de. Ale przed napisaniem wniosku, chciałbym usłyszeć jakichś porad. Może ktoś ma jakeś doświadzenia?

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

"spory nierozwiązane przez sprzedawcę" odwołanie się od decyzji ebay

EDIT: Dodam jeszcze, że nie dodawałem w sporze numeru śledzenia. Zawsze wysyłam kupującym bezpośredni link wygenerowany przez Pocztę Polską i pocztę kraju adresata. W ten sposób unikam dodatkowych pytań i nieporozumień. Niestety tym razem nie mogłem tego zrobić 😞 

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

"spory nierozwiązane przez sprzedawcę" odwołanie się od decyzji ebay

nic juz nie zrobisz,nie usuną tego ze statystyk.W ebay zasada jest prosta,każą Cię za wszystko,jeśli można coś zrobić dla sprzedawcy to tego nie robią,dlaczego? "bo tak,takie mamy zasady" Po przegranym sporze masz 10 dni na odowłanie,nawet gdy uwzględnią twoje odołanie i cofną decyzję to spór jako nierozwiązany pozostaje w statystykach.No chyba że coś się zmieniło i ktoś ma inne doświadczenia.

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

"spory nierozwiązane przez sprzedawcę" odwołanie się od decyzji ebay

Dzięki za odpowiedź!

Mimo wszystko będę próbował. 

 

Ale jeśli się nie uda to nie pozostaje mi nic innego jak czekanie okrągłego roku aż statystyka spadnie poniżej 0,3%? Czy jest możliwość przedwczesnego zdjęcia tego ograniczenia?

Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

"spory nierozwiązane przez sprzedawcę" odwołanie się od decyzji ebay

Czy 'Zawsze wysyłam kupującym bezpośredni link wygenerowany przez Pocztę Polską i pocztę kraju adresata.'   znaczy ze nigdy nie podajesz nr przesylki przez mój ebay - sprzedane?  

 

jesli sie nie myle to podanie nr przesylki takze przez moj ebay jest chyba uwzgledniane przy ustalaniu czy spelniasz wymogi czy nie ...?

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

"spory nierozwiązane przez sprzedawcę" odwołanie się od decyzji ebay

To akurat jest brane pod uwagę przy kryterii "najlepszy sprzedawca"

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź