oszust z włoch

witam, sprzedałem klientowi z Włoch zegarek - vintage  stary model ale po kompletnym serwisie na chodzie mam nawe to na papierze - gwarancja oryginalności i gwarancja poprawnego działania na 6 miesięcy - ledwo dotarł w tym samym dniu już prośba o zwrot pieniędzy napisał że mechanizm chiński dodatkowo że nie chodzi i że nie da się go naprawić - wszystko w jedeń dzień , zegarek oryginal 100% niemiecki  co zrobić poradzicie coś??

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

oszust z włoch

Popros o zwrot, po nadejsciu sprawdz zasadnosc reklamacji zegarka, zanies tem gdzie sprawdza w ramach reklamacji.

 

Dokonaj zwrotu jesli kupujacy nie podmienil czegos w zegarku.

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

oszust z włoch

a jak podmieni albo koperta pusta przyjdzie  to jak udowodnie - tyle się już o Włochach naczytałem że mi ręce opadają

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

oszust z włoch

nie musi ci nic podmieniać,jak bedzie chciał to możesz dostać stare majtki,ja już dostałem cuchnące szmaty jako zwrot

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

oszust z włoch

no to rewelacja , czyli sprzedający na ebay to ma tylko 50 % szans że kupi uczciwy nabywaca bo w sumie zawsze kazdy może nas wykukać ale sprzedający to żadnych praw nie ma

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

oszust z włoch

jeszcze mam takie pytanie , bo na razie otrzymałem prośbę o zwrot pieniędzy czy czekać aż to przekształci w sprawę czy od razu się godzić i niech odsyła towar?

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

oszust z włoch

nie masz innej opcji,nie zgodzisz się na zwrot to dostaniesz tzw "problem" a zwrot i tak zostanie nakazany lub zabiorą Ci  pieniądze bez zwrotu od kupującego.

Musisz zrozumieć że sprzedawca jest na straconej pozycji w przypadku sporu,logika nakazuje sądzić że da się to wyjaśnić.Problem w tym że oni tego nie wyjaśniają,nie analizują w żaden sposób.Jest spór -jest rozstrzygnięci na korzyść kupującego.

 

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

oszust z włoch

Czy dobrze rozumiem ze otrzymales prosbe o zwrot pieniedzy poprzez otwrty spor na Ebay?

Jesli tak to zwroc

 

Jesli nie to niech otworzy spor. W ten sposob Ebay jest poinformowany o nim

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

oszust z włoch

sprawa ciągnie się dalej i nie wiem co z tym już zrobić , zaakceptowałem zwrot i czekam  już 18 dni i cisza facet na moje maile nie odpowiada towar z powrotem nie przyszedł a pieniądze zamrożone , macie jakieś rady albo pomysły - jak jak wysyłałem to przesyłak do włoch szła 4 dni i jeszcze wogóle nie odpowiada

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź