Zwrot podatku VAT

Nie wiem jak się mylę to niech mnie mądrzejsi koledzy   poprawią.

Płacąc faktury za sprzedaż na eby pieniądze idą do Luxemburga tak jest na fakturze. Podatek na fakturze jest 15%

Jak to jest ze zwrotem VAT ? Jak to się liczy.

Czy należy się zwrot podatku VAT zapłaconego w Luxemburgu bo chyba tam się płaci.

Jak można odzyskać podatek VAT za zapłaconą fakturę na której widnieje adres i numer rachunku w Luxeburgu.

 

Drugie pytanie szybciutko aby nie zaśmiecać.

Jak drukujecie faktury z ebay ? Czy wszystko czyli 50 stron nawet i więcej czy sam nagłówek.

Jak sam nagłówek to w jaki sposób bo mi się druje wszystko prawie ksiażka

 

Przepraszam za głupie pytania ale podpowedzcie na nie

Z góry dziękuję.

 

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Zwrot podatku VAT

Co do pierwszego to skontaktuj się z księgową.

 

Do drugiego pytania.

 

Może ustawić sobie aby otrzymywać szczegółową fakturę (wszystkie transakcje, wpłaty itd), lub skróconą.

Zmieniasz to w ustawieniach konta.

 

http://pages.ebay.pl/help/sell/invoice-format.html

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Zwrot podatku VAT

Co do pierwszego pytania, nie pomogę, ale to sie zmieni od nowego roku, kiedy sie zmieni prawo elektroniczne

 

Zmienia się prawo UE dotyczące VAT od usług elektronicznych
Co się zmienia?
Od 1 stycznia 2015 r. wchodzą w życie zmiany prawa UE w zakresie naliczania podatku VAT od usługelektronicznych, takich jak opłaty za sprzedaż na eBay.
W związku z tym od 1 stycznia 2015 r. w Twoich fakturach z tytułu opłat będziemy naliczać VAT wg nowej stawki, chyba że zapiszesz w naszym systemie swój nr identyfikacyjny VAT (NIP z kodem kraju).
Jeżeli nie zapiszesz w naszym systemie swojego NIP-u, będziemy naliczać VAT wg stawki kraju, w którym masz siedzibę działalności gospodarczej (np. 23% w Polsce), a nie wg stawki kraju, w którym siedzibę ma eBay (15% w Luksemburgu do 31 grudnia).
Jeżeli zapiszesz w naszym systemie swój NIP Twoje faktury z tytułu opłat będą wystawiane z wyłączeniem podatku VAT.
W jakim zakresie te zmiany dotyczą mnie?
Jeżeli nie zapiszesz w naszym systemie swojego NIP-u, kwota opłat, które będziemy naliczać dla Twoich transakcji sprzedaży od 1 stycznia 2015 r., nieznacznie wzrośnie ze względu na zastosowanie lokalnej stawki VAT.

a co drugiego pytania, drukuje sama fakture bez podsumowania, czyli zaznaczam i podglad wydruku i drukuje

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Zwrot podatku VAT

Piszesz. tak :
Jeżeli nie zapiszesz w naszym systemie swojego NIP-u, kwota opłat, które będziemy naliczać dla Twoich transakcji sprzedaży od 1 stycznia 2015 r., nieznacznie wzrośnie ze względu na zastosowanie lokalnej stawki VAT.

Co to znaczy zapiszesz się w naszym systemie ? W jakim systemie ?
Gdzie wpisać mój NIP. Możesz wskazać gdzie wpisać ten NIP.

Czyli jak nie wpisze będę płacił większy 23 % VAT a jak wpiszę mniejszy 15 % płacił będę.

A za rok 2014 naliczam za faktury ebay VAT 15 %

Dobrze zrozumiałem ?
Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Zwrot podatku VAT

Co do pierwszego to skontaktuj się z księgową.

 

Do drugiego pytania.

 

Może ustawić sobie aby otrzymywać szczegółową fakturę (wszystkie transakcje, wpłaty itd), lub skróconą.

Zmieniasz to w ustawieniach konta.

 

http://pages.ebay.pl/help/sell/invoice-format.html

 

 

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Zwrot podatku VAT

Żeby księgowy wiedział gdzie ten NIP wpisać to bym nie zawracał glowy a czas jest do 31.12 tego roku.

A ty jak tą sprawę rozwiązałeś ( przepraszam, że tak na TY )

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Zwrot podatku VAT

Tu każdy pisze na TY więc spokojnie.

 

Dodasz tutaj:

 

http://pages.ebay.pl/help/sell/eu-vat-legislation-changes.html#etape

 

Masz wyrobiony NIP EU? Jak się nie mylę, musisz mieć wyrobiony.

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Zwrot podatku VAT

Dowiem się jutro. Dziekuję za dyskusje.

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź