anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

Cześć, mam problem z ebayem. Sprawa w skrócie wygląda tak:

 

Sprzedałem przedmiot kupujacy zapłacił przez paypal, otworzył sprawę na paypalu o brak przedmiotu

 

Po kontakcie z firmą przewozową, ustaliłem że paczka zagineła. Dostałem już odszkodowanie na szczęscie...

 

Zwróciłem kupującemu pieniądze poprzez system paypal, i sprawa została zamknięta.

 

Niestety nie dostałem zwrotu prowizji od ebay. Pisałem kilka razy, ebay twierdzi że mi pieniędzy nei odda i odsyła linkiem do strony:

http://pages.ebay.pl/help/sell/credits.html

 

Gdzię kur*a mać piszę jak wół (w załączniku foto) że powinni mi zwrócić pieniądze... Pisałem do ebaya ostatnia wiadomość od nich brzmi tak:

 

 

Witaj A********

Serdecznie dziękuję za kontakt z Działem Obsługi Klienta eBay w sprawie zwrotu prowizji od ceny końcowej do artykułu zakupionego przez mi****

Ag****uprzejmie informuję, że zwrot prowizji od ceny końcowej do transakcji z w/w kupującym niestety nie może zostać przyznany.

Wynika to z faktu, iż spór do przedmiotu 20***** rozstrzygnięty został przez Centrum rozstrzygania Paypal. Oznacza to, że według zasad z poniższego linka w przypadku spraw otwartych w Paypal zwrot prowizji od ceny końcowej nie może zostać Tobie przyznany.

http://pages.ebay.pl/help/sell/credits.html


Zapewniam, że rozumiem Twoje zdenerwowanie i rozczarowanie. W ndotychczasowej korespondencji wyjaśniliśmy powody naszej decyzji. Więcej informacji, pozy tymi, które już Ci przekazano, nie jestem w stanie udzielić. 

Biorąc pod uwagę fakt, że udzielono Ci już wszystkich możliwych informacji, kolejne e-maile w tej samej sprawie będą przez nas czytane, ale pozostaną bez odpowiedzi. 

Zachęcamy Cię raz jeszcze do zapoznania się z naszymi zasadami i Umową z Użytkownikiem:

Reguły i zasady serwisu eBay:

http://pages.ebay.pl/help/policies/overview.html

Umowa z Użytkownikiem:

http://pages.ebay.pl/help/policies/user-agreement.html


Mam nadzieję, że wyjaśnienia te okazały się pomocne.

W razie dodatkowych pytań pozostaję do Twojej dyspozycji.

Pozdrawiam serdeczne

Elżbieta

Dział Obsługi Klienta eBay

 

 

Chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie. Tym bardziej że kwota prowizji to ok 100 zł 

 

Wiadomość 1 z 12
ostatnia odpowiedź
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

oni dymaja wszystkich

A co powiesz na to wysylam klientowi przedmiot tak jak zawsze priorytetem - to była zima gdy po czasie okazało sie ze sa pewne opoznienia w dostawie po stronie USPS. Klient zaklada spor ze niedostał towaru ( owszem nie dostał w terminie bo było opozneinie ) ebay przynaje mu zwrot kasy - kupujacy ok 4 dni pozneij otrzymuje jednak towar ( z opoznieniem ale otrzymuje).

 

Ja jako sprzejdacy nie ma nic  - nie mam towaru, pieniedzy i  jeszcze dostaje negatywny komentarz.

Kupuacy ma wszystko czyli towar i kase.

Ebay zarobił  prowizje ktorej nie chce oddac, mimo ze ja nic nie zarobiłem tylko straciłem przedmiot i pieniadze.

 

W czym ja realnie zawiniłem  ? wysłałem paczke jak zawsze - nie moglem miec zadnego wpływu na opozneinie. Zawsze w ten sposob wysłałem paczki i nie moglem przewidziec ze tym razem bedzie opoznienie.

 

 

 OFICJALNE KOMUNIKATY FIRMY POCZTOWEJ O OPOZNIENIACH EBAY WOGOLE NIE INTERESOWALY.

EBAY NIE CHCIAL CZEKAC MIMO ZE BYLO OFICJALNE INFO O OPOZNIENIU.

EBAY NAWET PROWIZJI NIE CHCIAL ODDAC. 

KUPUJACY MA WSZSYTKO - DOSTAL TOWAR I PIENIEDZE

JA NIE MAM NIC + dostaje negatywny komentarz, chociaz w praktyce w niczym nie zawiniłem - dla ebay wszystko jest ok.

 

Dymaja i sie nawet z tym nie czają.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 12
ostatnia odpowiedź

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

Takie sytuacje też przerabiałem, szczerze współczuję. Wydaje mi się, że trzeba coś z Tym zrobić 🙂 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 12
ostatnia odpowiedź
11 ODPOW. 11

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

oni dymaja wszystkich

A co powiesz na to wysylam klientowi przedmiot tak jak zawsze priorytetem - to była zima gdy po czasie okazało sie ze sa pewne opoznienia w dostawie po stronie USPS. Klient zaklada spor ze niedostał towaru ( owszem nie dostał w terminie bo było opozneinie ) ebay przynaje mu zwrot kasy - kupujacy ok 4 dni pozneij otrzymuje jednak towar ( z opoznieniem ale otrzymuje).

 

Ja jako sprzejdacy nie ma nic  - nie mam towaru, pieniedzy i  jeszcze dostaje negatywny komentarz.

Kupuacy ma wszystko czyli towar i kase.

Ebay zarobił  prowizje ktorej nie chce oddac, mimo ze ja nic nie zarobiłem tylko straciłem przedmiot i pieniadze.

 

W czym ja realnie zawiniłem  ? wysłałem paczke jak zawsze - nie moglem miec zadnego wpływu na opozneinie. Zawsze w ten sposob wysłałem paczki i nie moglem przewidziec ze tym razem bedzie opoznienie.

 

 

 OFICJALNE KOMUNIKATY FIRMY POCZTOWEJ O OPOZNIENIACH EBAY WOGOLE NIE INTERESOWALY.

EBAY NIE CHCIAL CZEKAC MIMO ZE BYLO OFICJALNE INFO O OPOZNIENIU.

EBAY NAWET PROWIZJI NIE CHCIAL ODDAC. 

KUPUJACY MA WSZSYTKO - DOSTAL TOWAR I PIENIEDZE

JA NIE MAM NIC + dostaje negatywny komentarz, chociaz w praktyce w niczym nie zawiniłem - dla ebay wszystko jest ok.

 

Dymaja i sie nawet z tym nie czają.

Wiadomość 2 z 12
ostatnia odpowiedź

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

Takie sytuacje też przerabiałem, szczerze współczuję. Wydaje mi się, że trzeba coś z Tym zrobić 🙂 

Wiadomość 3 z 12
ostatnia odpowiedź

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

Ebay zawsze twierdzi że sprzedawca mógł wysłać szybszą opcją dostawy,np przedmiot z wysyłką 90 zł a kupujący ma wysyłać kurierem Fedex za 120 zł.Taka jest ich mentalność i nic się w tej kwestii nie zmieni

Wiadomość 4 z 12
ostatnia odpowiedź

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

Wiadomo ze to bez sensu tłumaczenie ebay, byle by cos napisac. Na zasadzie mamy tu kilka szablonowych odpowiedzi na odczepne to wklejmu mu cos.

Bo jakbys wybrał FEDEX ktory miałby akurat opoznienie to by ci powiedzieli ze mogles wybrac drozszy UPS, jakbys wybrał UPS i było by opoznienie to by powiedzieli ze przeciez mogles wybrac DHL EXPRESS.
Zawsze ci tak napiszą że jak nie ta firma to przeciez mogłes wybrać inną. (jakby akurat w momencie wyslania było to wiadomo ze tym razem bedzie opióznienie skoro wysylales w ten sposób kilka miesiecy i zadnych opóznien nie było )
To wg ebay mogles to przewidziec i tym razem wysłać inną firmą 😉

Pomiam juz fakt ze kto np do przedmiotow o niskiej warotsci bedzie wysłał kurierami za 150-300 zł 🙂
Bo sensu tego nie ma zadnego.


Odnosnie co mozna z tym zrobic to moze w necie sa juz jacys ludzie ktorzy sie organizują.

 

 

 

 

Wiadomość 5 z 12
ostatnia odpowiedź

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

Mnie spotkało to samo. E-bay w Polsce zachowuje się jak złodziej któremu wszystko wolno.Czekam na odpowiedz, jakim prawem pobierają prowizję w przypadku kiedy do sprzedaży nie doszło. Mnie też napisali, że nie będą już odpowiadać na te pytania.

Sprzedałam CD do Holandii i gość nie wpłacał. Po 6 dniach zgłosiłam spór o płatność, e-bay go postraszył i zapłacił. Na tej podstawie bez mojej wiedzy e-bay zamknął spór, bo kasa wpłynęła. W czasie pakowania chciałam zgrać ulubiony numer na HDD i CD rozwalił mi się w nagrywarce. Pech to pech. Wysłałam zdjęcia połamanego, wyjętego z nagrywarki CD, gość mi współczuł i sama przez Pay Pala oddałam kasę. Oczywiście Pay Pal jakimiś zagmatwanymi przelicznikami tak pogrzebał, że sama nie wiem, czy nie dopłaciłam do tego zwrotu. Gość dostał kasę, jest udobruchany, ale e-bay odmówił mi już 3 razy zwrotu prowizji.

Tłumaczenie jest takie, że spór o płatność i jego zamknięcie zamknęło mi drogę do zwrotu. Ale ja nie miałam z tym nic wspólnego, bo to e-bay automatycznie zamknął spór, bez pytania mnie o zdanie. Czyli zostaję ukarana za działania automatu e-bay.

Drugi argument to, że oddałam kasę. Ale to chyba uczciwe. Czy e-bayowi chodzi o to, abyśmy nie oddawali kasy. Będąc złodziejami nabędziemy możliwość zwrotu prowizji. To tak nas chcą uczyć. Jako uczciwa kobieta nie chcę brać udziału w okradaniu ludzi z zachodu.

Coś się komuś w garach poprzestawiało. Chyba pora na Allegro, skoro znowu zaczynają olewać Polaków.

 

 

Wiadomość 6 z 12
ostatnia odpowiedź

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

Współczuje, jednoczesnei sugeruję napisać skargę do niemieckego serwisu.

 

Daj znać jak wygląda sprawa. Pzdr

Wiadomość 7 z 12
ostatnia odpowiedź

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

"Biorąc pod uwagę fakt, że udzielono Ci już wszystkich możliwych informacji, kolejne e-maile w tej samej sprawie będą przez nas czytane, ale pozostaną bez odpowiedzi. "

 

moje ulubione zdanie :DD już widze mine klienta jak mu taki tekst wysyłam  w odpowiedzi na otwarty spór hahaha

Wiadomość 8 z 12
ostatnia odpowiedź

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

Myslałm, że takie rzeczy to tylko w Polsce.

W głowie mi się nie mieści jak można nie oddać prowizji od niespzredanego pzredmiotu?

Czy prawo polskie pozwala na takie bezprawie?

Wiadomość 9 z 12
ostatnia odpowiedź

Zaginiony przedmiot pieniadze zwrócone ebay nie chce oddać prowizji

ebay nie podlega pod polskie prawo,nie możesz dochodzić swoich praw przed polskim sądem,lista krajów jest wyszczególniona w regulaminie,Luxemburg lub U.K o ile się nie mylę

Wiadomość 10 z 12
ostatnia odpowiedź