SKLEP EBAY - GDZIE ZAŁOŻYĆ

Witam serdecznie wszystkic sprzedawców.

 

Z racji iż Polski ebay rozwija się coraz bardziej może nie w zabujczym tempie ale się rozwija i mamy coraz więcej sprzedawców z doświadczeniem chciałbym się poradzić.

 

Chciałbym zapytać gdzię opłaca się założyć sklep : ebay.pl, ebay.com a może ebay.co.uk

 

Wiem że zakładając konto w serwisie zagranicznym muszę zmienić walutę rozliczeniową na euro.

 

 

Czy coś się zmieniło w kwesti zakładania sklepu dodam ze sprzedaż będę kierował na zagraniczne serwisy z wiadomych przyczyn 🙂

 

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

SKLEP EBAY - GDZIE ZAŁOŻYĆ

Z jakiego względu chcesz otworzyć Sklep eBay?

 

Co do pytania, gdzie się opłaca - musisz sam skalkulowac, co Ci się opłaca w przypadku swojego towaru + porównać opłaty za wystawienie i prowizje z tym, co za to masz w zakresie widoczności ofert i dostepu do potencjalnych klientów.

 

Jeśli nastawiasz się na sprzedaż bezpośrednio przez np. ebay UK, może po prostu potestuj sklep właśnie tam - weź pod uwagę, że nie można mieć np. 2 sklepów w 2 różnych serwisach na tym samym koncie.

Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

SKLEP EBAY - GDZIE ZAŁOŻYĆ

Dziękuję za odpowiedź. 

 

Właśnie wiem że można tylko założyć jedne sklep stą moje pytanie 🙂 

 

A jak jest z opłatami, jeżeli założę sklep na ebay.pl natomiast aukcje będę wystawiał na ebay.com ( jednak na sam początek zacznę sprzedawać przez ebay.com ew. z widocznością na ebay.co.uk ) opłaty będą naliczane według serwisu ebay.com czy według sklepu na ebay.pl ?? 

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

SKLEP EBAY - GDZIE ZAŁOŻYĆ

Załóż sklep na ebay.pl a wystawiaj aukcje gdzie chcesz. 

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

SKLEP EBAY - GDZIE ZAŁOŻYĆ

Nie zakładaj sklepu na ebay.pl. Wybierz bardziej rozwinięte serwisy - com, uk, de.

 

Sprawdź konkurencję (ceny, widoczność aukcji itp) w poszczególnych serwisach, gdzie lepiej towar schodzi, np. u mnie w Niemczech towar schodzi gorzej, a w UK ten sam znakomicie i właśnie tam mam założony sklep.

 

Pamiętaj, że jak założysz sklep np. na UK, a potem będziesz chciał zmienic na DE, to licz się z tym, że Twoje ogłoszenia zostaną automatycznie zamknięte.

 

Powodzenia.

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

SKLEP EBAY - GDZIE ZAŁOŻYĆ

gdzie masz sklep założony to raczej nie ma znaczenia , ważne jest gdzie wystawiasz aukcje, ja mam sklep w pl aukcje wystawiam w de i sa na pierwszej stronie i to w czołówce a za sklep płace jakies grosze a nie 60 Eur bo tyle kosztuje top shop w de miesiecznie pozatym nie załozysz sklepu w Niemczech jak nie masz tam firmy zarejestrowanej.

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

SKLEP EBAY - GDZIE ZAŁOŻYĆ

Przy założeniu sklepu na ebay.com mam chyab 150 aukcj darmowych.

 

Zakładając sklep na ebay.pl - mam pewnie też aukcje darmowe natomaist obosiązują one tylko w serwisie ebay.pl i mając sklep w ebay.pl i wystawiając aukcje na ebay.com będę musiał płacić za wystawienie. 

 

Dlatego chyba wybiorę ebay.com ponieważ tutaj chcę zacząć sprzedawac. 

 

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i za wiadomości 🙂 

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź