anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozpoczęcie sprzedaży - widoczność na zagranicznym eBayu

Witam

 

Wiem, że takich tematów jest bez liku i proszę mi wierzyć - przeczytałem je wszystkie. Wiele z nich ma jednak po kilka lat, być może coś się pozmieniało.

 

Nadal mam jednak wątpliwości, sprzeczne informacje i chciałbym uzyskać odpowiedzi pod moje konkretne pytania.

 

 

Konto eBay posiadam od bardzo dawna (z 10 lat?), ale jak widać nie było ono w ogóle używane.

 

Jest ono póki co prywatne, ale postanowiłem wprowadzić na eBay jeden produkt ze swojego asortymentu firmowego, który, jak wynika z mojego dotychczasowego rozeznania, dobrze się sprzedaje na witrynach UK i COM.

 

Mam w związku z tym następujące pytania:

 

1. Czytałem o limitach 10 komentarzy i 90 dni od pierwszej transakcji. Pytanie - do czego mi potrzebne spełnienie tego warunku?

Jeśli dobrze rozumiem, aby móc sprzedawać bezpośrednio z domen zagranicznych, muszę mieć tam osobne konto i najlepiej zarejestrowaną działalność na miejscu?

 

Mam obecnie stworzoną jedną aukcję na naszym ojczystym eBayu (wiadomo, straszna kicha) i mogłem tam zaznaczyć wysyłkę zagraniczną, wybrać wykluczenia krajów dostawy itp. itd.


Czy wobec zaznaczenia opcji wysyłki zagranicznej, wystarczy mi przetłumaczyć tytuł i treść aukcji na określony język (w tym wypadku angielski) i będę widoczny w wyszukiwaniach w serwisie np. UK?

Czy osoba szukająca w UK tego produktu musi zaznaczyć coś dodatkowo w opcjach wyszukiwania, żebym był dla niej widoczny?

 

2. Sprzedawać zamierzam tylko i wyłącznie jeden rodzaj produktu, kilka aukcji o różnych ilościach (komplety sztuk).

 

Czy wobec tego opłaca mi się przekształcić konto na firmowe lub jest to wręcz obowiązkowe? Jak wyglądają prowizje przy koncie firmowym (nie ma chyba sensu zakładania sklepu).

 

Dodam tylko, że PayPal mam podpięty, konto złotówkowe zweryfikowane, zamierzam na dniach podpiąć jeszcze dwa konta walutowe.

 

Być może więcej pytań nasunie mi się z czasem, chciałbym jednak zacząć od odpowiedzi na powyższe.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Rozpoczęcie sprzedaży - widoczność na zagranicznym eBayu

O sprzedazy za granice:

http://pages.ebay.pl/help/export-getting-started.html

 Wymagania stawiane sprzedawcom na Ebay.com

http://pages.ebay.com/sellerinformation/news/sellerstandards.html

 

“Limity sprzedaży” (gdzies w polowie strony)

http://pages.ebay.pl/help/export-getting-started.html

 

Wymog 10 komentarzy zostal podobno zniesiony:

http://community.ebay.pl/t5/Dla-sprzedawc%C3%B3w/Jak-wystawi%C4%87-przedmiot-na-ebay-com/qaq-p/66686

 

Lektura tego watku pomoze odnosnie widocznosci aukcji

 

http://community.ebay.pl/question/Dla-Sprzedawc%C3%B3w/Nie-Wida%C4%87-Mojej/2000000297?&#msg20000007...

 

a tego jak sprzedawac za granica

 

http://community.ebay.pl/t5/Dla-sprzedawc%C3%B3w/jak-wystawi%C4%87-aukcj%C4%99-na-ebay-com/qaq-p/540...

 

Aukcje sa widoczne na innym ebay niz ten na ktorym ja wystawiles jesli kupujacy zaznaczy opcje “szukaj na calym ebay” w wyszukiwaniu zaawansowanym (niestety, niewielu kupujacych korzysta z tego dodatkowego klikniecia). Moze czesciej uzywaja tej opcji kolekcjonerzy, poszukujacy artykulow trudnych do zdobycia lub typowo regionalnych.

 

Najkorzystniejszym jest wystawianie swojego towaru na tym Ebay na ktorym jest na niego popyt. Najwiekszy popyt jest tam gdzie jest najwiekszy ruch. Najwiekszy ruch jest na www.Ebay.com

 

Wystawiaj na Ebay.com gdzie za drobna oplata aukcja bedzie widoczna na Ebay w UK.

 

Z regul Ebay.com:

http://pages.ebay.com/help/sell/globalexposure.html

**************************************
Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Rozpoczęcie sprzedaży - widoczność na zagranicznym eBayu

1.  W opcjach wysyłki zaznacz cały świat, a potem wyklucz kontynenty/poszczególen państwa do których nie chcesz wysyłac.Wtedy będziesz widoczny na co.uk w opcji jak w załączniku (wyszukiwanie przykładowe). Aukcję musisz przetłumaczyć na angielski. Ebay to nie translator- sam nie tłumaczy.

 

2. Lepiej zamienić na firmowe- przy dużych ilościach jednego nowego produktu sam ebay może zablokować sprzedaż-jak to się często zdarza na ebay.de.

 

3. Sklep przy jednym produkcie i na starcie to jak narazie zbędny wydatek.

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Rozpoczęcie sprzedaży - widoczność na zagranicznym eBayu

Bardzo dziękuję za odzew.

 

Czy opłaty (prowizje) na koncie firmowym różnią się od tych na koncie prywatnym, czy jest to jakiś stały procent (być może kierują się zasadą, że jak firma to ma fundusze i można więcej żądać?).

 

 

W międzyczasie spróbowałem zalogować się bezpośrednio z domeny co.uk i o dziwo udało mi się - mogłem również tworzyć aukcje.

 

Teraz w takim razie pytanie kolejne: czy lepiej wystawić bezpośrednio przez co.uk, czy tak jak początkowo pisaliśmy - z ebay.pl (naturalnie w j. angielskim), ale z zaznaczeniem wysyłki za granicę + wykluczenia?

 

Jeśli przez co.uk to wszelkie opłaty będą w funtach, domyślam się? Po przeliczeniu pewnie wyjdze więcej aniżeli w złotówkach, ale jeżeli widoczność aukcji będzie znacznie lepsza jeśli utworzę ją bezpośrednio przez co.uk, to chyba nie ma nad czym się zastanawiać.

 

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Rozpoczęcie sprzedaży - widoczność na zagranicznym eBayu

1. Lepiej wystawiać przez co.uk

 

2. Tak będą w funtach. Na paypal utwórz sobie opcję walut euro/funt/dolar ludzie płacą w różnych walutach-ze sprzedaży w funtach opłacać możesz ebay-unikniesz przewalutowań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/*----pomogłem? Zaakceptuj posta jako zaakceptowany.Dziękuję====*/

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Rozpoczęcie sprzedaży - widoczność na zagranicznym eBayu

Dziękuję.

 

To jeszcze jedna kwestia 😉

 

Chodzi o PayPala i kwestię przewalutowań.

 

Paypal firmowy, podpięte konto PLN i walutowe na USD, EUR i GBP (Kantor Alior).

 

 

Przykładowa sytuacja:

 

Na PayPalu mam 100 EURO, chcę tę kwotę przelać na podpięty rachunek WALUTOWY w EURO. Da się bez przewalutowania, czy najpierw PayPal zamieni mi te 100 EURO na PLN a następie w Kantorze ponownie mi przewalutują z PLN na EURO, żeby pasowało do konta walutowego? Innymi słowy, stracę dwukrotnie na przewalutowaniu.

 

Czy jedyną opcją jest przelewanie z PayPala w walucie kraju, w którym się mieszka? Czyli przelewam te 100 EURO na konto w PLN i przewalutowują mi to tylko raz.

 

Będę wdzięczny za info.

 

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Rozpoczęcie sprzedaży - widoczność na zagranicznym eBayu

Zdążyłem już potwierdzić to, co przypuszczałem, czyli że PayPal przelewa tylko w złotówkach.

 

 

 

 

Im bliżej wystawienia pierwszej aukcji, tym więcej pytań się pojawia - oto kolejne dotyczące VAT:

 

 

 

Hipotetyczna sytuacja:

 

Wystawiam towar za 100 funtów na ebay.co.uk, nabywcami są rezydenci UK lub innego kraju UE.

 

Wystawiam fakturę na 100 funtów, w Polsce płacę od tego podatek dochodowy 5,5% (kurs z dnia poprzedzającego sprzedaż).

 

Wraz z towarem wysyłam Klientowi fakturę 0% VAT, na podstawie której winien on się rozliczyć z rodzimym urzędem skarbowym z VATu od kwoty 100 funtów według tamtejszej stawki.

 

Mowa tutaj oczywiście w większości o Kliencie prywatnym, który VATu by zapewne najchętniej nie płacił.

 

Czy tak to wygląda w skrócie? Jaka jest praktyka, działacie podobnie, czy może jest coś, o czym nie wiem?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź