anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczenie podatku VAT w przypadku sprzedaży międzynardowej

Witam

Chciałbym zapytać o kwestie naliczania podatku VAT.

Zamierzam z konta firmowego sprzedawać usługi elektroniczne a w związku z tym, że tego typu usługę należy opodatkować w kraju nabywcy chciałbym zapytać czy na platformie ebay jest możliwość aby wartość podatku dostosować do kraju nabywcy.

W każdym kraju wysokość tego podatku jest inna przez co ostateczna cena przedmiotu dla klientów może być różna w zależności od pochodzenia i trudno było by sprzedawać wszystkim po jednej cenie skoro w niektórych krajach podatek VAT wynosi 0% a w innych ponad 20%.

Stąd moje pytanie
Jak to wygląda w praktyce na platformie ebay, czy z konta firmowego mogę ustalić cenę netto (bez podatku) a przy zakupie każdy kupujący wybierze kraj pochodzenia i wartość podatku zostanie doliczona do ceny wyjściowej przez co ja otrzymam od kupującego kwotę brutto z podatkiem odpowiednim do miejsca zamieszkania klienta ?

Czy nie ma takiej możliwości i muszę ustalić jedną cenę dla wszystkich bez względu na ich kraj pochodzenia ?

Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Rozliczenie podatku VAT w przypadku sprzedaży międzynardowej

to byloby baaardzo skomplikowane oraz wymagaloby ciaglego sledzenia ustawodawstwa we wszystkich krajach

Pozostaw sprawe podatkow kupuijacemu.
Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź