anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja a zwrot jak to jest na tym ebay

Kuujący napisał do mnie, że w butach Nike Air Max piszczy mu " poduszka powietrzna ". Powiedziałem mu aby pochodził po domu dwa trzy dni i jak będzie dalej odczuwał dyskomfort to niech odeśle w ramach reklamacji.

Nie maiłem takiego jeszcze przypadku ale może i mu coś tak trzeszczy nie wiem. Cholera wie.

Ma prawo reklamować odsyłając buty my oddamy je do rzeczoznawcy NIKE POLSKA  i wydaną opinię mu przedstawię.

Kupujący obiecał, że odesle jak nie będzie ok ja się zgodziłem bo mam taki obowiązek a on takie prawo.

Dziś widzę maila z prosbą o zwrot. I co teraz. Jak odesle chodzone używane buty to się nie kwalifikuje do zwrotu tylko reklamacji.

Sama prośba przez ebay o zwrot blokuje moje opieniądze i automatycznie z doświadczenia wiem muszę się zgodzić na zwrot ale nie butów uzywanych.

Co z tym fantem zrobić ?

Odpisałem, że jak chce reklamować niech zamknie spór i odeśle bo buty sa uzywane.

Jak są nieużywane oczywiście przyjmujemy buty i jak dojdą,  pieniądze zwracamy. 

W mailu ebay zaznaczył że to reklamcja. Czy ebay powinien taką argumentację przyjąć przy prośbie o zwrot poieniędzy.

Mieliście taką sytuację.

Pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Reklamacja a zwrot jak to jest na tym ebay

reklamacja złożona przez kupującego oznacza że została ona już rozpatrzona przez ebay na korzyść kupującego.Jeśli oddasz sprawę ebay żeby to oni zadecydowali to dostaniesz minusa w wskaźnikach sprzedawcy a i tak decyzja będzie na korzyść kupującego.

Te mechanizmy nie dotyczą sporów na paypal,tam jest inaczej

 

Polskie prawo nie obowiązuje na ebay,sprzedawca nie ma żadnych praw

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Reklamacja a zwrot jak to jest na tym ebay

Dokładnie ! Dewiza Ebay ,rżnij sprzedawćę,kupujący ma zawsze rację !

Nieuczciwy kupujący może robić w wała jak mu się podoba, a jak się wnerwi ,to tak zrobi,że będzie miał i buty i zwrot kaski ! To jest bardzo proste na Ebay ! Proponuję tu nic nie sprzedawać,tylko kupowac i rżnąć innych też ! !!!!

Ja miałem tak rozstrzygniętą reklamację przez Ebay,że teraz nie mam ani towaru,ani kasy i nic nie mogę zrobić !

Kupujący dostał zwrot z mojego konta i nic nie musi odsyłać ! Taka sprawa !!

Nigdzie nie można zadzwonić,nie ma juz polskiej obsługi ! Cały Ebay schodzi na psy ! 

I jestem generalnie okradziony w majestacie zasad EBAY !

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Reklamacja a zwrot jak to jest na tym ebay

no dokładnie. Najlepiej zamiast sprzedawać robic dokładnie to samo.

Kupujacy zawsze wygrwa i mysle ze juz nie jeden na to wpadł że teraz ta opcja jest korzystniejsza niż sprzedawanie.

Najgorsza mozliwa opcja jest taka ze bedziesz musiał oddac towar na koszt sprzedawcy wiec ryzyka nie ma żadnego bo nawet nie bedziesz musiał płacić za odesłanie !

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź