anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Protokół szkody przy uszkodzonej paczce

Potrzebuję informacji na tematprotokołu szkody.

 

Klient otrzymał paczkę i ewidentnie jest uszodzona w transporcie (kraj doręczenia Portugalia, firma kurierska DPD), rozerwany karton połamane auto (mam zdjęcia od klienta). Ten sam klient otworzył spór o zwrot pieniedzy za auto i teraz moje pytanie: Co z protokołem szkody (klient nie spisał go z kurierem), czy mam obowiązek przyjąć auto z powrotem bez protokołu ?

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
3 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Protokół szkody przy uszkodzonej paczce

protokół zawsze  musi byc spisany w obecnosci kuriera, jeseli klient otworzyl paczke po wyjezdzie kuriera i spisze protokół np na nastepny dzien to firma kurierska tego nie uzna. Tak cz siak raczej nie dostaniesz pieniedzy z ubezpieczenia, ja nieraz spisywalem protokol w obecnosci kuriera i nigdy mi tego nie uznawali.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Protokół szkody przy uszkodzonej paczce

To rozumiem doskonale, natomiast moje pytanie brzmiało czy mam obowiązek odebrać paczkę od klienta skoro on nie spisal protokołu szkody z kurierem gdzie paczka była uszkodzona (duża dziura w kartonie)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Protokół szkody przy uszkodzonej paczce

no wiele do gadania nie masz 🙂  gosc otworzy sprawe o zwrot pieniedzy za niezgodnosc towaru z opisem, paypal odda mu pieniadze a ty paczke mozesz mu zostawic albo zamowic kuriera na twoj koszt,  tak przynajmniej  jest na rynku niemieckim.

Jedyne co ci moge doradzic to nie wchodz w spor z kupujacym bo walnie ci negatywa a i kase i tak on dostanie cala. Taki urok ebaya 😛

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Protokół szkody przy uszkodzonej paczce

protokół zawsze  musi byc spisany w obecnosci kuriera, jeseli klient otworzyl paczke po wyjezdzie kuriera i spisze protokół np na nastepny dzien to firma kurierska tego nie uzna. Tak cz siak raczej nie dostaniesz pieniedzy z ubezpieczenia, ja nieraz spisywalem protokol w obecnosci kuriera i nigdy mi tego nie uznawali.

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Protokół szkody przy uszkodzonej paczce

To rozumiem doskonale, natomiast moje pytanie brzmiało czy mam obowiązek odebrać paczkę od klienta skoro on nie spisal protokołu szkody z kurierem gdzie paczka była uszkodzona (duża dziura w kartonie)
Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Protokół szkody przy uszkodzonej paczce

no wiele do gadania nie masz 🙂  gosc otworzy sprawe o zwrot pieniedzy za niezgodnosc towaru z opisem, paypal odda mu pieniadze a ty paczke mozesz mu zostawic albo zamowic kuriera na twoj koszt,  tak przynajmniej  jest na rynku niemieckim.

Jedyne co ci moge doradzic to nie wchodz w spor z kupujacym bo walnie ci negatywa a i kase i tak on dostanie cala. Taki urok ebaya 😛

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Protokół szkody przy uszkodzonej paczce

Czyli rozumiem, że mam nie iść na udrę o brak protokołu szkody i grzecznie zgodzić się na wypłacenie klientowi kasy. Hmmm wydaje mi się, że jest jednak sposób ale to już tylko na priv.
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź