anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomoc dotycząca pierwszej sprzedaży PILNE

Witam,

 

Wystawiłem na aukcje laptopa i telefon wczoraj a dzis rano ktos zakupił przedmioty. Sa to osoby ze Stanów Zjednaczonych, nie posiadajacych zadnych komentarzy a z tego co zobaczylem konta byly zalozone dnia 21.05.2017. Dostałem informację ze muszę wysłać fakturę z łączną sumą do zapłaty. 

Czy mogłby mi ktoś pomóc wyjasniając wysyłkę do stanów i jak podać kupującemu ta fakturę z łączną sumą do zapłaty ? Czy czasem to nie jest zaden fake ze ktos kupił przedmioty z takiego konta ?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Wiadomość 1 z 12
ostatnia odpowiedź
11 ODPOW. 11

Pomoc dotycząca pierwszej sprzedaży PILNE

daj sobie spokój,nie masz pojęcia o tym biznesie,cwaniacy czekają na takich jak ty,nawet nie zdajesz sobie sprawy na ile sposobów można Ciebie oszukać

Wiadomość 2 z 12
ostatnia odpowiedź

Pomoc dotycząca pierwszej sprzedaży PILNE

Dlaczego mam dać sobie spokój ? wiem jak to wygląda ponieważ sprzedawałem pewne rzeczy chociazby na allegro i tam tez jest pelno oszustow wysylajacych maile z prosba o dane do konta by przeslac naleznosc. Natomiast z eBay mam pierwszy raz stycznosc i wyglada to tu troche inaczej i chcialbym uzyskac odpowiedz poniewaz:

wystawilem przedmioty z opcja wysylki na europe nie na stany zjednaczone, zakupily przedmioty osoby z kontem zalozonym tego samego dnia co zakup sprzetu nie posiadajacych zadnych komentarzy. Dostałem tylko informacje ze chca fakture z dokładaną wartosci oraz mail w jakims dziwnym jezyku gdzie prosza o dane do przelewu.

Problem lezy w tym ze kupili poprzez kup teraz i co mam w takiej sytuacji zrobić ? Uwazam ze to oszustwo tylko co teraz moge z tym zrobić ?

Bede wdzieczny za pomoc.

Wiadomość 3 z 12
ostatnia odpowiedź

Pomoc dotycząca pierwszej sprzedaży PILNE

eh...  po pierwsze,kupujący po tygodniu otwiera ci spór po tygodniu,po 2 tygodniach dostaje zwrot kasy,ty tracisz laptopa on ma kasę i laptopa.Sredni czas dostawy do usa to około 2 tygodnie,wyślesz paczką priorytetową to może i dłużej.Dostanie towar zaraz po zakończeniu sporu? no i co z tego,ebay napisze żebyś żebrał o swoje pieniądze u oszusta.

Nawet jak nie wyrąbie cię na czasie dostawy to założy ci spór o niezgodność z opisem,nic wtedy nie zrobisz.Uważasz że kupujący ma jakieś prawa? nie ma żadnych.Jedynym prawem sprzedawcy w tym serwisie to oddać pieniądze i towar gdy tylko kupujący będzie tego chciał.

Podejrzewasz że konto powstało tylko po to żeby Cię oszukać? nic z tym nie zrobisz,dostajesz negatywa od kupującego i twoja kariera się kończy na ebay

Wiadomość 4 z 12
ostatnia odpowiedź

Pomoc dotycząca pierwszej sprzedaży PILNE

chyba rzecza jasna jest to ze dopuki nie otrzymam pieniedzy za sprzet to go nie wysle w aukcji mialem ustawiona metode platnosci poprzez PayPal.

W tej sytuacji chodzi o to ze wystawiłem przedmioty z wysyłką nie dalej niż poza Europę(bylo ujete w aukcji) co sie okazalo doszlo do kupna kup teraz ze stanow zjednaczonych z kont zalozonych kilka minut przed zakupem.

Napisałęm juz w tej sprawie do eBay i dostalem informacje ze mam napisac ze nie wysyłam dalej nic Europa i ze akceptuje tylko forme platnosci PayPal. Kontaktowałem sie z kupującym nie ma zadnej reakcji i w zwiazku z tym odpisano mi ze jesli nie dokona płatnosci to w ciagu 4 dni zakoncza spor i anuluja prowizje.

Wiadomość 5 z 12
ostatnia odpowiedź

Pomoc dotycząca pierwszej sprzedaży PILNE

w takim razie sytuacja jest prostsza,ale wysyłka tylko do Europy w niczym się nie zabezpiecza,utrudnia tylko przekręt na czas dostawy,jesteś jak pisklak którego mamusia wyleciała z gniazda,drapeżnicy zaglądają już do gniazda

Wiadomość 6 z 12
ostatnia odpowiedź

Pomoc dotycząca pierwszej sprzedaży PILNE

Święta racja. Jedyne wyjście to wysłać kurierem choćby EMS. Paczka powinna być w 4-5 dni. Jak to laptop to urząd celny w USA może zatrzymać i szukać jakiś wyimaginowanych pierdół mają świra na temat terroryzmu. Generalnie masakra.
Jednak zawsze oszust może założyć spór za niezgodność z opisem. Odsyła nie to co kupił. Strach myśleć kombinacji aby Cię oszukać jest mnóstwo a ty nie masz absolutnie żadnej ochrony.
Wiadomość 7 z 12
ostatnia odpowiedź

Pomoc dotycząca pierwszej sprzedaży PILNE

według mnie to założy mu spór na 100% niby jaki cel ma klient z USA kupować laptopa w Polsce? przecież tam są o wiele tańsze

Wiadomość 8 z 12
ostatnia odpowiedź

Pomoc dotycząca pierwszej sprzedaży PILNE

Mocno podejrzana transakcja. Dodam tylko do wypowiedzi powyzej ze normalny kupujacy z USA nie bedzie szukal laptopa poza granicami USA. 

To otwarcie konta  tego samego dnia to tez dziwne. 

Ustaw na aukcji ze nie sprzedajesz tym z dorobkiem ponizej np. 5 

**************************************
Wiadomość 9 z 12
ostatnia odpowiedź

Pomoc dotycząca pierwszej sprzedaży PILNE

Marek... to też niewiele daje,miałem masę cwaniaków z dorobkiem od kilkudziesięciu do kilku tysięcy komentarzy

Wiadomość 10 z 12
ostatnia odpowiedź