Kamikadze cenowi

Czy w waszych branzach w ktorych handlujecie zdarzaja sie kamikadze cenowi. Chodzi mi o taki przyklad z Niemiec bo tu mieszkam:

Cos koszuje 10.90 katalogowo, producent zaleca nie wiekszy rabat niz 10% od tej ceny ale nie nakazuje go bo nie moze rzecz jasna.

99% sklepow ma ten produkt po 9.90€ na polce, na ebay wystawia sie go takze po 9.90€ bo taki jest trend choc mi sie on nie podoba. Mam maksymalny rabat zakupowy u producenta i wiem za ile go kupuje. Gosc wystawia ten sam produkt na ebay za 5.93€ od tego odliczajac prowizje to mu zostaje 5.34 nie licze prowizju jak mu ktos zaplaci PayPalem bo to juz wogole jakas parodia. Sprzedaje to ponizej kosztow zakupu. 
- Pytanie czy to czeste przypadki ze jacys kamikadze sprzedaja cos ponizej kosztow zakupu. (To nie przypadek bo ma wiele takich kamikadze-aukcji)

- Moze to jakas pralnia kasy? To po co sie bawi w taka drobnice?

Spotykacie sie z takimi przypadkami?

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Kamikadze cenowi

A skad wiesz za ile konkurencja kupuje? Moze ktos kupuje te zabawki ze sklepow po bankructwie. W Ameryce polnocnej jest cos takiego jak Direct liquidations ( mozesz kupic nowe rzeczy nawet 90% oryginalnej ceny )

Druga sprawa moze konkurencja ma lepsza marze od ciebie. Na tym polega caly biznes aby kupic jak najtaniej a sprzedac jak najdrozej

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Kamikadze cenowi

Jedyne wyjscie to ze po likwidacji gdzies ma wtyki i kupuje, na pewno u producenta nie ma wiekszych rabatow bo i tego podbieralem od kilku krajow i z roznymi obrotami i ofertami i nie do obejscia, chyba ze mu Polski pracownik przez plot wynosi 🙂

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Kamikadze cenowi

Przetestowałem już to wszystko. Próbowałem sprzedawać towar tak dla hecy poniżej rozsądku i tez **bleep**. Mam towar na ebay.de. Sprzedawca z Niemiec ma to samo za ( przykład ) 30 € wysyłka 5 €. Jak obok niego jestem z Polski mam to samo za 25 € wysyłka gratis do Niemiec i on sprzedaje ja nie.
Po prostu cena nie zawsze w pewnym segmencie ma znaczenie. Musi być klient i tyle. A co do zaniżania cen owszem ktoś chce się pozbyć danego towaru i wyprzedaje tyle. Magazynowanie czasem więcej kosztuje niż sam towar jest warty.
Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Kamikadze cenowi

Za każdym razem zastanawiam się jak kamikadze opłaca prowizję Ebay ,paypal, podatek, koszt prowadzenia firmy, stawkę godzinową za pracę, zakup legalnej grafiki,utrzymanie szybkiego serwera,hosting dożywotnio gratis,  gdy np.szablon aukcji sprzedaje za 5 zł.  

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź