anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

Przepraszam z góry wszystkich delikatnych i serwis ebay za to, że nazwałem kupujacego idiotą.

 

Return reason: It appears counterfeit or fake Comments: I am also going to make a claim via paypal for a full refund including shipping. These shoes are fake, there are certain areas on the shoe that prove this, i can provide videos on you tube plus photographs from reputable sneaker sites. They also arrived poorly packed with the shoe box damaged. this si totally unacceptable and sellers like yourself should not be allowed to trade on e bay. The swoosh is very faint on the shoe-point nukmber one that denotes fake, but more importantly point two: the tab on the toe box does NOT have the KD signature that it is supposed to have. These are fake chinese copies that have utilised poor chinese laser techniques (if that) for the swoosh and they didnt even bother to place his signature on the toe box tab-Fake 1000% You probably bought these fakes on Taobao and are then scamming buyers on e bay saying that they are authentics. below are few links as examples of how these fakes may be purchased in China on Taobao: http: item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.149.aETDb7&id=41202542103&ns=1&abbucket=7#detail http: item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.168.aETDb7&id=40832048834&ns=1&abbucket=7#detail http: item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.226.aETDb7&id=42990649232&ns=1&abbucket=7#detail

 

Mail otrzyałem przed chwilą i zastanawiam się jak się ustosunkować się do tego. Musimy odpisać do ebay.com.

Gdyby ten klient był  z Poski natychmiast jutro sprawę skierowała by moja firma do sądu za zniesławienie firmy. To klient z Grecji także odpada ta opcja.

 

Wiadomość 1 z 21
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

kupił podróby u chińczyka,kupił oryginał od ciebie i pomyślał sobie że oryginały będzie miał za darmo bo chińczyk nie podlega pod żadne przepisy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 21
ostatnia odpowiedź
20 ODPOW. 20

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

jeśłi odrzucisz return request to tracisz kasę i nie odeśle ci towaru.Możesz uzasadniać że to nie jest podróba ale na nic to się zda,sprawa przegrana.Ebay daje ci możliwość :

-przyznać się do winy i stracić kasę

-nie przyznać się do winy i stracić kasę i towar

 

myślę że kupujący już wiedzą jak rąbać sprzedawców,coraz więcej takich spraw

Wiadomość 2 z 21
ostatnia odpowiedź

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

Napiszę do ebay. Wyjasnię sprawę udokumentuję wszystko jak się da przedstawię swoje rację. Z nim nawet nie chce mi się rozmawiać bo to nie ma sensu. Powysyłał mi dodatkowo jakieś zdjęcia butów, pudło rozwalone choć wysłalem w podwójnym sztywnym kartonie i musiałby czołg po nich przejechać aby tak zniszczyć karton.

Podpiera sie jakimiś filmikami czuję, że chce mnie nabic w butelkę. A skąd wynalazł te Chińskie strony to ciekawe. Chyba sam tam robi zakupy.

Jaki final napiszę .

Wiadomość 3 z 21
ostatnia odpowiedź

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

kupił podróby u chińczyka,kupił oryginał od ciebie i pomyślał sobie że oryginały będzie miał za darmo bo chińczyk nie podlega pod żadne przepisy

Wiadomość 4 z 21
ostatnia odpowiedź

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

Tylko jak z tym walczyć. Pół biedy jak sprzedaje się coś w niskiej cenie ale przy butach a jeszcze jakiś limitowanych edycjach gdzie cena jest naprawdę nie mała to można być w plecy naprawdę duże sumy. Przecież zawsze kupujący może napisać kupiłem przedmiot nie oryginalny.
Nie ma jak się bronić. Ebay powinien coś wymyślić bo to zaczyna robić się groźne.
Liczę na to, że ebay po przedstawieniu moich argumentów weźmie wszystko pod uwagę i może zadba o dobre imię sprzedawcy.
Przecież tego buta można kupić u nas w bezpośrednio wziąć do reki i oglądać na 100 sposobów a jak się dalej ktoś ma wątpliwości zapraszamy z osobistym prawnikiem i rzeczoznawcą firmy Nike.
Nie mam nic do ukrycia ale boję się, że i to za mało.

Wiadomość 5 z 21
ostatnia odpowiedź

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

nie tak dawno ebay.pl deklarował chęć pomocy mi w udowodnieniu że przedmiot jest oryginalny.Nie licz na żaden zagraniczny serwis,niewolnik u portugalczyka w XV wieku miał więcej praw niż my na ebay.com

Wracając do ebay.pl problem jest następujący... oni mają chęci ale załatwią cię olewactwem,np piszesz do jednej osoby,otrzymujesz wiadomość w stylu "ale o co kaman? ja nic nie wiem o niczym" Później rozwijasz swoje myśli i trafiasz na kogoś zupełnie innego który też nie o co chodzi ale obiecuje że się tym zajmie.Dostajesz e-mail gdzie masz przesłać dowody,czekasz tydzień... i nic.Przypominasz się jaki jest status sprawy,oni odpisują (znowu nowa osoba) że nic nie dostali.

 

Co byś zrobił w tej sytuacji?

Wiadomość 6 z 21
ostatnia odpowiedź

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

Nie mam pojecia. Naprawdę nie wiem co o tym mysleć. Moja wyobraźnia az tak daleko nie sięga. Dla mnie do jest prosta sprawa.

 

Właśnie napisałm elaborat dla pewnosci kolega tłumacz języka angieskiego sprawdził czy nie walnąłem byka w końcu czytają to inteligentni ludzie. Wiesz jak to jest. Więcej się rozmawia czyta niż pisze. Uśmiał się z elaboratu jaki nabazgrałem. Mi jednak nie do śmiechu.

Co Ciekawe gość nie założył sporu tylko dostałem maila od e-bay abym się ustosunkował do tego co wniósł kupujacy.

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale ta moja odpowedź na to oskarżenie badziej była to ebay niż do niego co wkazalem na początku pisma.

 

Wiadomość 7 z 21
ostatnia odpowiedź

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

od administracji nie dostaniesz żadnej odpowiedzi albo wiadomość że masz sprecyzować problem.Kupujący wysłał ci return request,to jest to coś w rodzaju komorniczej egzekucji.Nie możesz dyskutować z tym requestem,możesz go odrzucić ale w przypadku sporu tracisz pieniądze i towar.Ebay nie ingeruje w treść sporu,ostatni raz wygrałem 3 lata temu bo gość poużywał sobie brzytwę i stwierdził że chce sobie ją zwrócić.Teraz by uznali jego rację  (z automatu)

Wiadomość 8 z 21
ostatnia odpowiedź

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

ebay.com kończy spory na korzyść kupującego nawet jak masz dowód dostarczenia przedmiotu, udają upośledzonych - nie podano tracking number, tracking number nie wskazuje na dostarczenie przedmiotu, sprawa zamknięta (do 24h) i już nie masz nawet możliwości kontaktu żeby wytłumaczyć że tracking number był podany w 5 miejscach w sporze i tracking polski i odbiorcy pokazuje delivered, jedyną opcją kontaktu jest telefon czyli trzeba dobrze gadać po angielsku, tak działa ten serwis.

 

pozostaje po tym jak ukradną Ci kasę złożyć skargę pisemnie do siedziby w Luksemburgu i przedstawić całą sprawę, raz tak pisałem i raz pomogło. kupujący jak chce oszukać to nawet jak jest ułomny i robi to nieudolnie ma bardzo duże szanse i pełne wsparcie ebay.

Wiadomość 9 z 21
ostatnia odpowiedź

Jak bronić swojego dobrego imienia przed idiotami.

masz faktury kupna u dystrybutora itp? to może być kluczowe

Wiadomość 10 z 21
ostatnia odpowiedź