anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura na przedmiot zakupiony od sprzedawcy z Chin

Witam, chce kupić jedeną rolkę folii do oklejania karoserii samochodu

Natomiast potrzebuje koniecznie faktury (paragon nie wchodzi w grę) 

 

Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

Czy wystarczy jak napisze do chiczyka 

'i need invoice to purhased items"  ?

 

 

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Faktura na przedmiot zakupiony od sprzedawcy z Chin

zapytaj sprzedawcy przed zakupem:

 

I'm interested in buying this item but I'll need an invoice (not a receipt) from you after I buy. Can you issue an invoice?

Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Faktura na przedmiot zakupiony od sprzedawcy z Chin

hehe... nie dostaniesz żadnej faktury,a jeśłi już to na zaniżoną kwotę.Wiem bo walczyłem o pełne faktury na tysiące $ ze stałymi dostawcami.

Z fakturami od chińczyków są takie jaja że dopiero zobaczysz jak przyjdzie do odprawy celnej

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Faktura na przedmiot zakupiony od sprzedawcy z Chin

Właśnie widze ze moje obawy wydają się być słuszne.

 

Otrzymałem dodacje z urzedu pracy i potrzenuje zakupić pewne przedmioty niedostepne w Polsce

Jak wiadomo urzad potrzebuje tylko faktur. 

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Faktura na przedmiot zakupiony od sprzedawcy z Chin

Od Chińczyka fakturę ha, ha ha. Przepraszam za ten śmiech ale to
mission impossible
Kup gdzieś w Europie lub w Polsce. Wiem, że Chińczyk ma prawie jak za darmo ale coś za coś. Ale drożej z fakturą od firmy albo coś co przyjdzie i się nie będzie kleić tanie i bez faktury.

Nie mam nic przeciwko Chińczykom ale oni nie wiedza co to faktura vat tak jak na Wólce Kosowskiej. Albo udaje głupa albo nie ma pieczatki albo druczków a nawet komp się zacina. Jeszcze wymyślają, że od 100 zł to dopiero dowcipnisie.

A tak na koniec w Polsce jest wszystko tylko trzeba poszukać popytać kogoś kto jest w temacie.

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Faktura na przedmiot zakupiony od sprzedawcy z Chin

mam takiego dostawcę z Chin od 4 lat,facet przez 4 lata nie przesłał mi poprawnej faktury,albo brakuje warunków transport,albo błąd w nazwie odbiorcy,brak kosztów transportu,brak daty.

Wystarczyłoby żeby zrobił sobie schemat ale nie....

Czasami aż mi sie odechciewa nowych producentów bo już wiem co mnie czeka z fakturami.

 

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Faktura na przedmiot zakupiony od sprzedawcy z Chin

a jak by mu podesłać szablon ktory ma wypełnić w identyczny sposób?

 

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Faktura na przedmiot zakupiony od sprzedawcy z Chin

Nie w tym rzecz. Oni dobrze wiedzą co to jest faktura jak ma wyglądać i co powinna zawierać. Chińczyk udaje po prostu Greka.
Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Faktura na przedmiot zakupiony od sprzedawcy z Chin

a teraz to w UC niezłe jaja się dzieją po połaczeniu w KAS

 

zakwestionowali mi fakturę na prawie 10k euro,po raz pierwszy od 10 lat,chociaż mogli grzebać w towarze i porównywać ceny,według UC mam udowadniać że towar nie kosztuje zilion pierdyliardów chociaż to tylko 6 paczek średniej wartości.Faktura od dostawcy jest OK,nawet o centa nie zaniżona.

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Faktura na przedmiot zakupiony od sprzedawcy z Chin

Kwestionują faktury ?, a podesłałeś im dowód wykonania przelewu na konkretną sumę?. Sama faktura to tylko faktura. Dalej na firmę wymagane sa certyfikaty i inne tego typu rzeczy ?

 

Co do tematu. Chińczyk wie co to faktura, ale tam w Chinach tylko duże ryby płacą podatki. Te mniejsze mają zarejestrowane działalności gospodarcze, ale płacą promilowe podatki w skali roku, bez vatu. Kolejna kwestia to oni słabo rozumieją angielski. Używają do komunikacji  wbudowanych tłumaczy. 

 

I przede wszystkim mentalność Chińczyka jest, mówiąc ładnie nie przejmować się zbytnio. Towar wysłany, sprzedany i gitarka. Wiem, że poprzez alibabę teraz generowane sa kontrakty. 

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź