Ebay.de i oplaty dla firm

Witam,


Mam konto prywatne zalozone na ebay.pl, chcialbym jednak sprzedawac jako firma ale w wiekszosci na ebay.de.


Widzialem w opcjach konta ze moge przejsc na firmowe, wiec tutaj chyba nie bedzie problemu.



Mam jednak pytanie co do oplat, jako prywatny sprzedawalem na ebay.de i wszystko wiem, oplata za wystawienie uzalezniona byla od ilosci i ceny.



Dla firmowego znalazlem:


Angebotsgebühr* für das herkömmliche Festpreisformat (bis zu 10 Tage Laufzeit)


Alle weiteren Kategorien Festpreisformat ohne eBay Shop EUR 0,45



Narazie nie chce sklepu, tylko jak ta cena sie ma do wystawianych rzeczy, czy wystawiajac np 100 szt. dlugopisow za cene kup teraz EUR5.00 zaplace za wystawienie 0,45 czy 100x0.45 ?



Pozdrawiam i prosze o informacje.

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Ebay.de i oplaty dla firm

zapłacisz € 0,45 (obojętnie ile tam wpiszesz sztuk)

zakładasz mały sklep na ebay.pl opłata wynosi 9,95 zł i wystawiasz aukcje na ebay.de w formacie sklepu

bez sklepu masz max 10 dniowe aukcje

ze sklepem - 30 dniowe lub ważne do odwałania, (czyli do momentu kiedy nie zakończysz aukcji, serwis automatycznie będzie co miesiąc odnawiał aukcję, i automatycznie będzie pobierana prowizja

a ha i nie zapomnij, że te 45 eurocentów to samo wystawienie dolicz jeszcze 2 ero coś za pokazanie miniaturki

miniaturka jest bezpałtna min. na angielskim ebayu i kilku innych

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Ebay.de i oplaty dla firm

Wielkie dzieki za info 🙂



Mam jeszcze pytanie co do faktury, czy tworzac sklep na polskim ebayu, wystawiajac na niemieckim to za koszty wystawienia dostane jakas fakture od ebay, a jesli tak to od ktorego? PL czy DE? bo w sumie sklep bede oplacac 9,95 na polskim a koszty za wystawienie na niemieckim tez beda 😕

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Ebay.de i oplaty dla firm

tak dostaniesz fakturę, jesli Twoją walutą jest PLN to płacisz albo paypalem albo przelewem na konto lub kartą tutaj więcej http://pages.ebay.pl/help/sell/questions/selling-fees.html#3 i tu
http://pages.ebay.pl/help/sell/one-time-payment.html#4

tylko jeśli będziesz chciał zapłacić paypalem, to tego nie można zrobić na ebay.pl bo od kilku miesięcy mają usterkę i ja pałcę z amerykańskiego ebaya paypalem

jeśli zarejestrowałeś się do połowy miesiąca fakturę otrzymasz 20 każdego miesiąca, jeśli w drugiej połowie miesiąca fakturę otrzymasz do 5 każdego następnego miesiąca

jeśli np. zarejestrowałeś się 15 lutego, fakturę otrzymasz 20 marca i do 15 kwietnia masz czas aby zapłacić.

jak zmienić walutę rozliczeniową z pln na € http://pages.ebay.pl/help/sell/billing-currency.html

korzystniej wiadomo w euro, ale na początku możesz mieć w pln, dlatego, że co sprzedasz to oni euro będą przeliczać na złotówki, po takim kursie co sprzedałeś towar w danym dniu

wchodzisz w zakładkę konto a nast. konto sprzedającego

zapewne jesteś zweryfikowany i zarejestrowany na paypal, masz połączone konto ebay z paypal?

to jeszcze wpisz w pomoc konto sprzedającego

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Ebay.de i oplaty dla firm

Witam ponownie,


Mam jeszcze kilka pytan bo niewiem czy dobrze zrozumialem.


Powiedzmy ze zakladam sklep, oplacam 9,90 w polskim ebay, chce teraz wystawic przedmioty za granica przykladowo Niemcy, to czy bede miec takie oplaty:


Mit eBay Basis-Shop - EUR 0,10 ?


i pozniej od sprzedazy do 50EUR:


EUR 1,00-EUR 50,00 - 11% des Verkaufspreises




I jeszcze jedno pytanie odnosnie faktury, w tej chwili mam walute EUR, na fakturze widnieje:


Opłaty (Zawiera podatek Luksemburgu w wysokości 15%)


rozumiem ze to VAT w Luksemburgu.


Chcialem moje konto przeksztalcic na firmowe, to jak wtedy bedzie faktura wygladala, czy VAT tam tez bedzie uwzgledniany, czy beda oplaty bez VATu, a VAT odprowadzam w Polsce za zagraniczne faktury?


I tak wogole z doswiadczenia lepiej miec walute EUR czy PLN na koncie firmowym? Chodzi mi tutaj o rozliczanie tych faktur w Urzedzie Skarbowym.



Pozdrawiam i wielkie dzieki za odpowiedz.

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Ebay.de i oplaty dla firm

jeśli masz konto e € to zapłacisz nie 9,95 a 2,46 euro, tyle ja przynajmniej płacę


 


1 pytanie mając sklep ja płacę 0,45 za wystawienie i 2,25 za pokazanie miniaturki


to co podałeś to może jest dla Niemców zarejestrowanych no i zamieszkałych w Niemczech, a nie sprzedawców  wystawiających na ichnim ebayu.


ile zapłacisz prowizji od sprzedaży danego przedmiotu to Ci wyskoczy na drugiej planszy na samym dole przed zaakceptowaniem przedmiotu do wystawienia


 


2 pytanie to jest faktura wewnątrz serwisowa i nie ma ona nic wspólnego z fakturą VAT, faktura na koncie prywatnym jak i firmowym wygląda dokładnie tak samo


Oczywiście, że lepiej mieć walutę rozliczeniową €


Pozdrawiam

na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Ebay.de i oplaty dla firm

Ja płace za wystawianie  z ebaj pl tylko nie klikam na ZAPŁAC tylko na niebiezki aktywny napis,, Możesz dokonać płatności jednorazowej w systemie PayPal lub korzystając z innej formy płatności. "

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Ebay.de i oplaty dla firm

world_emarket_place
Użytkownik

bardzo ciekawe infoski są tu zawarte:-))) mam pytanko może banalne - czym jest ten pakiet promocyjny? co zawiera? zarejestrowałam się ajko firma na ebay. chciałabym też uruchomić ten podstawowy sklep - jak to można uczynić? proszę o jakieś naprowadzenie:-))) dziękuję M:-)agda, nick: swiatzoo

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Ebay.de i oplaty dla firm

Witam, Jestem początkujący na ebay-u i chciałbym założyć sklep i sprzedawać tylko na rynku Niemieckim.
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między założeniem konta na ebay.pl a ebay.de i kontynuowaniem sprzedaży (Czy kupujący widzi że konto jest założone na ebay.pl)
Pytam ponieważ łatwiej było by obsługiwać (wystawiać) aukcję w języku Polskim (chodzi o obsługę), zaś nie chciałbym aby kupujący widział że jestem z Polski.
Jakie są różnice w opłatach i prowizjach. (Chodzi o wystawienie i sprzedaż Nowych części samochodowych )
Dodam że firma jest zarejestrowana zarówno w Polsce jak i w Niemczech.
Jakie warunki musiałbym spełnić aby otworzyć sklep na ebay.de (stawki,komentarze, opłaty za wystawienie, abonament za sklep)
Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam Filip

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź