anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Ponoć deklarują czas dostawy i jak będzie opóżnienie to wypłacają odszkodowanie.

 

Ponoć do USA 8 dni, cena do 0,5kg 41zł z VAT-em...  przy podpisaniu umowy cena do negocjacji.

 

 

Wiadomość 1 z 350
ostatnia odpowiedź
349 ODPOW. 349

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Witam, odświeże trochę temat. Czy macie już jakieś doświadczenia z GLOBAL EXPRESS. Ja wysłałem paczkę w zeszłym tygodniu, w czwartek 29 stycznia wyleciała z polski. Jest piątek 6 lutego i na stronie śledzenia nic się nowego nie pojawiło. Ostatni status jest ciągle z 29 stycznia. Zaczynam się martwić. Jak to u Was wygląda?

 

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction.action?tRef=fullpage&tLc=1&tLabels=LX002697479PL

http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=LX002697479PL

 

Dzięki 

Pawel

 

Wiadomość 11 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Wszystko jest ok, to jest wolna usługa. Do Australii mój szedł 20 dni. Do USA strzelam dojdzie w 2 tygodnie.

Wiadomość 12 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Amerykance leca w kulki i nie skanują paczek po przylocie, żeby płacić odszkowań za opóźnienia. Z mojego doświadczenia wynika, że szybciej dochodzą polecone priorytetowe niż globalem przynajmniej do USA. 

 

W umowie powinien być zapis że maksymalny czas doręczenia przesyłki od wylotu do Polski to 14 dni wtedy by warto było zapłacić, a tak niektóre moje paczki lecą już 10 dni do USA i śladu po nich nie ma. Jednak wolę zwykłe polecone.

Wiadomość 13 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Moim zdaniem to nie dotyczy odszkodowań za opóźnienia. Nie masz nigdzie napisane, że dostaniesz odszkodowanie za opóźnienie w doręczeniu (polecony priorytet). Jak dostarczą Twoją paczkę po 2 miesiącach, to dla nich będzie wszystko ok.

Jeżeli paczka faktycznie zaginie i zgłosiłeś reklamacje, odszkodowanie dostaniesz.

 

Twoja paczka jest w urzędzie celnym i gdy zostanie przez nich zwolniona to trafi w ręce USPS. Wasze globale nic nie pomogą bo urząd celny ma w dupie czy to było wysłane takim czy siakim sposobem. Oni muszą zrobić swoją robotę.

Wiadomość 14 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Zgadza się, że polecony priorytet do USA jest szybszy od Global Expres, ale przy wadze 1 - 2 kg jest już dużo drożej wysłać listem. Ponadto za zagubienie listu poleconego jest mniejsze odszkodowanie. 

 

Wczoraj wysłałem kolejny Global Expres do USA, zobaczymy jak i kiedy dojdzie. 

Wiadomość 15 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Moje paczki do USA już się pojawiły w ich systemie śledzenia, ale jeszczenie są dostarczone. Pewnie faktycznie będzie potrzeba na to dwa tygodnie.

 

Dziś wysłałem też trzy paczki global exres do UE: UK, Irlandia i Szwecja . Jak tylko dojdą do odbiorcy to dam znać ile czasu.

 

Jakie są Wasze doświadczenia z wysyłkami Global Expres po europie?

Wiadomość 16 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Daj znać ile to trwało.

 

Ja nie używam globala ale prawdopodobnie już niedługo będę wysyłał Fedexem na cały świat.

 

Wysłałem jedną testową do USA. Przesyłka trwała 2 dni. Super sprawa a do tego podziękowanie od klienta bo miało to trwać o wiele dłużej.

 

Dam znać jak podpisze umowę.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 17 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Daj znac ,szczególnie chodzi o koszty wysylki. Przy droższych przedmiotach to może się opłacać. 

Z checią bym zapłacił 40-50zł za przesyłkę listową do 2kg, ale max doreczenia 5 dni.

Wiadomość 18 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

ja wysłałem już około 20 paczek globalem i było ok , ale do czasu..

teraz mam 3 paczki wysłane do USA   20 ,21 i 28 stycznia , ostatnia informacja "wysłano z polski"

Na usps cisza, żadnego wpisu, facet któremu wysłałem paczkę 21 stycznia otworzył mi sprawe na ebay'u i żada zwrotu kasy .

co poradzicie?

Wiadomość 19 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

nic nie poradzisz, mam tak samo. Jedynie reklamacja przez naszą pocztę, która trwa 3 miesiące.

Wiadomość 20 z 350
ostatnia odpowiedź