Zwrot z paypala

aecjusz
Użytkownik
Szanowni Państwo,
takie pytanie. Wszcząłem spór, kwota ok. 3500 zł. Po ok. tygodniu dostałem krótkie info, że otrzymano zwrot pieniędzy od sprzedającego i spór został zamknięty. Tym nie mniej od kilku dni spór ciągle figuruje w zakładce jako otwarty, a status płatności (zwrotu) jest oznaczony jako „oczekująca” (Badane przez serwis PayPal). O co biega, jak długo to może potrwać i kiedy powinienem dostać pieniądze?
Pozdrawiam,
Grzegorz
Wiadomość 1 z 29
ostatnia odpowiedź
28 ODPOW. 28

Zwrot z paypala

Jeśli płaciłeś kartą to tam szukaj pieniędzy, a nie na koncie PP.
Wiadomość 2 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

aecjusz
Użytkownik
W tym sęk, że nie ma przelewu na kartę - transakcja ma od kilkunastu dni status płatności "oczekujęca"
Wiadomość 3 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Cześć aecjusz!

Jeśli status zwrotu płatności widnieje jako „oczekująca”, oznacza to, że sprzedający oddaje Ci środki za pomocą rachunku bankowego. Miej na uwadze, że przelew elektroniczny może potrwać do kilku (czasem kilkunastu) dni roboczych, tak więc otrzymasz zwrot, jak tylko pieniądze zostaną rozliczone na rachunku bankowym nadawcy.

Może się też zdarzyć, że transfer zostanie odrzucony przez bank nadawcy. W tym przypadku transakcja zostanie anulowana. Radziłabym wtedy przede wszystkim skontaktować się ze sprzedającym i wyjaśnić sytuację, miejmy jednak nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.

Pozdrawiam,
Emilia
Wiadomość 4 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

aecjusz
Użytkownik
Dziś otrzymałem pieniądze… ale zaledwie 52 e z blisko 800. Co robić dalej?
Wiadomość 5 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Cześć aecjusz!

Wygląda na to, że sprzedający nie miał wystarczającej kwoty na swoim rachunku bankowym, otrzymałeś więc tylko częściowy zwrot.

Najważniejsze, żeby nie panikować. Sprawa wygląda o tyle dobrze, że sprzedający inicjując zwrot środków, wykazał dobrą wolę. Jako że, jak pisałam wcześniej, przelew elektroniczny jest procem w miarę długim, sprzedający po prostu mógł nie przewidzieć, że w momencie rozliczenia pieniędzy środki nie będą dostępne.

Moja pierwsza rada to bezpośredni kontakt ze sprzedającym. Jeśli jest osobą godną zaufania, na pewno zwróci Ci pozostałą kwotę.

Pamiętaj też, że zwykle w takich przypadkach system PayPal nakłada ograniczenie na konto sprzedającego i aby się go pozbyć i móc nadal prowadzić działalność, jest zobligowany do rozwiązania nieuregulowanych spraw.

Powodzenia!

Pozdrawiam,
Emilia
Wiadomość 6 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Już miałem coś napisać, ale skasowałem całą prawde.
Wiadomość 7 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

aecjusz
Użytkownik
Jak pisałem, szprzedająca na maile przestała odpowiadać, godna zaufania chyba też nie jest, skoro nie jest w stanie przedstawić dowodu nadania.
Wiadomość 8 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

Cześć aecjusz!

Przekazałam Twoją sprawę do działu zajmującego się sporami, żeby jak najszybciej rozpatrzyli ją ponownie.

Na obecną chwilę mogę Ci tyle powiedzieć, że jeśli przedmiot, który kupiłeś w serwisie eBay był objęty ochroną kupujących (obecnie większość witryn serwisu eBay oferuje możliwość odzyskania pełnej kwoty płatności), zwrócimy Ci brakującą sumę.

Pozdrawiam,
Emilia
Wiadomość 9 z 29
ostatnia odpowiedź

Zwrot z paypala

aecjusz
Użytkownik
Będę bardzo wdzięczny za pomoc, tym bardziej, że sprzedawca wg. mnie poszedł na wyrwę, próbując nie tylko zachować sprzedane (fakt, dość tanio) monerty ale i zagarnąć pieniędze zwodząc mnie informacjami, żebym cierpliwie czekał. Zamilkł dopiero kiedy poprosiłem go o skan dowodu nadania. Jeżeli uważa to Pani za celowe, opiszę szczegółowo sprawę. Tutaj podaję link do aukcji:

http://cgi.ebay.fr/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380124203827&ssPageName=ADME:X:AAQ:FR:1123
Wiadomość 10 z 29
ostatnia odpowiedź