anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca żąda zwrotu pieniędzy za towar zakupiony rok temu

Witam,

 

Sprawa wygląda następująco:

13 mieśięcy temu kupiłem telwizor u polskiej firmy za pośrednictwem ich strony. Nauczony doświadczeniem że coś może pójść nie tak zapłaciłem poprzez Paypala. 

Towar przyszedł, jednak brakowało pilota. Napisałem więc maila do sprzedawcy o dosłanie pilota, bez odp, napisałem drugiego maila na którego sprzedawca łaskawie odpowiedział że na aukcji sklepu był w ofercie tylko tv. Oczywiście zrobiłem wcześniej screena opisu oferty na której ewidentnie widnieje pilot wysłałem 3 maila ze screenem. 0 reakcji.

Miałem już dość negocjowania z januszem biznesu więc otwrzyłem spór na Paypalu, wszystko wyjaśniłem załączyłem screena, sprzedawca nie zareagował tak wieć Paypal zamknął spór na moją korzyść i zwrócił mi pieniądze.

Wczoraj dostałem maila od sprzedawcy po 13 miesiącach, że muszę zapłacic za przedmiot bo Paypal mi zwrócił pieniądze, i FVAT jest nie opłacona.

Pytanie do doświadoczych sprzedawców, czy sprzedawca ma podstawę prawną do żądania ode mnie pieniędzy za towar ?

Ja mam potwierdzenie od ich sklepu że towar jest zapłacony jednak paypal przesłał mi pieniądze bo sprzedawca przegrał spór. Co w przypadku jeśli wystąpi na drogę sądową, po kogo stronie stoi prawo ?

 

Miałem setki takich przypadków na ebayu ale jako sprzedawca otwierano mi spory, jak przegrałem to nie było szans żeby odzyskać pieniądze a juz nie mówię o towarze.

 

Pozdrawiam,

Mat

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Sprzedawca żąda zwrotu pieniędzy za towar zakupiony rok temu

w tej sytuacji chyba najlepiej będzie jak zasięgniesz języka u prawnika , z mojego punktu widzenia jak również innych czytających forum , że po takim czasie to raczej nic nie powienen wywalczyć ale wiadomo to jest tylko Polska.


 

Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca żąda zwrotu pieniędzy za towar zakupiony rok temu

Witam

 

Otrzymałeś zwrot pieniędzy od paypal a nie od sprzedawcy. Skąd oni wzieli na to środki ciebie średnio powinno obchodzić.

Sprzedawca powinien walczyć z paypal nie z Tobą. Często paypal rozstrzyga tak że zwraca kupującemu pieniądze a nie zabiera sprzedawcy. Ewidentna wina sprzedawcy i brak odpowiedzi w sporze poskutkował obciążeniem jego salda c nie oznacza że to sprzedawca ci zwrócił pieniądze.

 

W sporach w paypal sprzedawca może zamknąć spor i zwrócić pieniądze czy tak uczynił zapewne nie.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca żąda zwrotu pieniędzy za towar zakupiony rok temu

Zwracasz za towar zmniejszajac wartosc o koszt pilota. Jesli pojdzie do sadu,przegrasz.

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca żąda zwrotu pieniędzy za towar zakupiony rok temu

Pewnie , że przegrasz w sądzie.

Masz przedmiot za który nie zapłaciles bo płatnosc została cofnieta.

masz pecha bo to w polsce i polska firma a nie jakis sprzedawca z zagranicy .

W moim odczuciu jestes nieuczciwy i stawiam cie na rowni z tymi złodziejami z paypal.

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca żąda zwrotu pieniędzy za towar zakupiony rok temu

po mojemu nie ma czym się przejmować. Sprzedawca nie był łaskawy odpisać w sporze paypal jego strata. Akceptując płatności paypal akceptuje jego regulamin i musi się liczyć że w przypadku zgłoszenia przez kupującego niezgodności trzeba to wyjaśnić.

 

Sprzedawca olal więc paypal zrobił prezent i dał na pilota.

 

Sprzedawca przecież nic nie przelał dla kupującego więc dlaczego kupujący ma mu zwracać pieniądze.

 

Ewentualna spawa w sądzie to Sprzedawca - paypal - bo to paypal obciązył konto sprzedawcy.

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca żąda zwrotu pieniędzy za towar zakupiony rok temu

vitage_mb_knobs możesz wyjaśnić w którym momecie wykazałem sie nieuczciwością ?

wysłałem 2 maile do sprzedawcy o dosłanie pilota i byłoby po sprawie. Olał mnie kompletnie bo pewnie nie znał regulaminu paypala który zaakceptowal i nie miał pojęcia że istnieje coś takiego jak ochrona kupujących. Po to zapłaciłem przez paypal żeby żaden janusz biznesu mnie nie oszukał jak to miało miejsce kilka razy na allegro.

Otrzymany towar niezgodny z opisem co udowodniłem oraz 0 reakcji ze strony sprzedawcy poskutkowało że Paypal stanął po mojej stronie. Czy prawo stoi po mojej stronie musiałbym skonsultować to z prawnikiem, wiem napewno że moralnie nie mam sobie nic do zarzucenia.

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca żąda zwrotu pieniędzy za towar zakupiony rok temu

Brawo Ty! 🙂

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca żąda zwrotu pieniędzy za towar zakupiony rok temu

Opisujesz jedną strone"medalu" nie wiem jaki był opis może czegos nie doczytałeś albo nie zrozumiałes.

Otrzymales rzecz i za nia nie zapłaciłes i przestan się podpierać złodziesjka polityka paypal, która nie ma przełożenia na polskie prawo.

Jesli otrzymałes przedmiot niezgodny z opisem -w tym przypadku brak pilota bo zakladam że telewizor uzytkuje Ci sie dobrze - to skladasz reklamacje, takie jest prawo.

Nie piszesz też czy kupiles to jako osoba prywatna -konsument czy na fakture do odliczen na firme.

Dla mnie jestes nieuczciwy i w zaden sposób nie usprawiedliwia Cie i nie wybiela to, że ktos i nie odpowiedział na jakiegos e-mail-a czy wiadomosci z paypal.

Zaloguj sie do paypal i zobacz co tam jest przy zwrocie napisane-paypal zwrócił Ci pieniadze czy sprzedajacy zwrócił Ci pieniadze -rozczarujesz sie.

Prawo nie stoi po twojej stronie Art. 405. k.c. [Bezpodstawne wzbogacenie] Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości.

Jesteś zobowiązany do zapłaty.

Jak czytam to co piszesz to mam wrazenie, że jestes typowy "polak-cwaniak".

Taką osobe jak Ty dla przykladu bym  przeciągną po sądach.

W dodatku prowadzisz jakiś biznes, ja bym od Ciebie niczego nie kupił po lekturze tego wątku.

Mam nadzieje, że karma wróci i wielokrotnie Ciebie tak potraktują Twoi kontrachęci z za granicy gdzie odzyskanie pieniedzy jest o wiele bardziej skomplikowane.

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca żąda zwrotu pieniędzy za towar zakupiony rok temu

Zgodnie z regulaminem paypal, jezeli pieniądze zostały zwrócone, przedmiot należy oddać.

 

Chyba, że zwrot był częściowy. Obecnie w wypadku przedmiotu niezgodnego z opisem jest opcja wpisania kwoty jaka nas satysfakcjonuje, sprzedawca akceptuje i po sprawie. Może to taka sytuacja?

 

Co do sprzedawcy to też jest wątpliwy...

 

Najlepiej skonsultować się  z prawnikiem, chociaż to i tak niczego nie gwarantuje, bo tu jest Polska i wszystko zależy na kogo się trafi.

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź