anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak podpiąć kartę Mastercard do swojego konta na eBay?

Zauważyłem, że zagraniczni sprzedający posiadają często do wyboru opcję zapłacenia im albo "PayPalem", albo kartą "Mastercard" lub "Visa". Do tej pory wybierałem zawsze tę pierwszą opcję i będę ją jeszcze nadal wybierać, ale interesuje mnie także i to, czy w sytuacji istnienia drugiej opcji da się podpiąć swoją kartę 'Mastercard" do konta na "eBay"? Jeżeli tak, to jakie konkretnie czynności należy wykonać? I czy może to być także karta wydana przez "Skrilla"?

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Jak podpiąć kartę Mastercard do swojego konta na eBay?

Ta opcja zaplaty karta dla kupujacych jest przez Paypal. Kupujacy nie musi zapisac sie do Paypal aby dokonac zakupu.

Opcja ta istnieje jesli akceptujesz Paypal. Nie musisz nic robic, Paypal zaakceptuje karte w twoim imieniu.

 

 Aby aceptowac karty poza  Paypal  to calkiem inna historia - trzeba placic oplate plus nie kazdy ufa takim trzecim posrednikom pobierajacym pieniadze z karty.

 

Mozesz tez wyslac link lub umiescic gdzies przycisk (np. na swojej stronie internetowej)  do pobierania naleznosci karta lub przez Paypal. Zajrzyj w opcje. ofertta jet dla posiadajacych konto firmowe Paypal 

 

Skrill czyli byly Moneybookers (nie za bardzo przyjacielski serwis niemiecko-brytyjski) , o ile wiem, jest akceptowany przez Ebay jako forma zaplaty. Zapytaj w Skrill o link do wklejenia na aukcje EBAY.

 

Kupujacy nie sa objeci zadna ochrona placac przez Skrill pozatym Skrill nie jest znany szczegolnie po zmianie nazwy, z jakiegos im tylko znanego powodu.

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Jak podpiąć kartę Mastercard do swojego konta na eBay?

Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy. Ja nie występuję na "eBay" w roli sprzedającego, lecz wyłącznie kupującego i wobec tego nie ma dla mnie sensu wklejanie linków ze "Skrilla" na moje aukcje "eBay", bo takich po prostu nie wystawiam.

Z Twojej wypowiedzi wynika zaś, że "PayPal" miałby akceptować karty wystawiane przez "Skrilla". Trudno mi to sobie wyobrazić, bo generalnie to obie te firmy działają rozłącznie. Czy zatem mam rozumieć, że jeżeli jakiś sprzedający udostępnia na "eBayu" opcję płacenia kartą "Mastercard" i ja z tego korzystam przy zakupie u niego, to wtedy moje wpłacone pieniądze idą na konto sprzedającego za pośrednictwem "PayPala" z mojego konta na karcie "Mastercard" wydanej przez "Skrill"? Inaczej mówiąc: czy schemat zapłaty kartą "Mastercard" wygląda następująco:

1) moja wpłata kartą wydaną przez "Skrilla"----------------tu: pośrednictwo "PayPal"------------- pieniądze na koncie sprzedawcy?

Dobrze to pojmuję czy nie?

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Jak podpiąć kartę Mastercard do swojego konta na eBay?

To zależy kto jest operatorem płatności. W 95% przypadków przy płatnościach kartami transakcja jest realizowana przez Paypala. Sprzedający może się jednak uniezależnić od PP. Oferować płatność kartami  bez pośrednictwa PP. Musi wykupić usługę "bramka płatności/payment gateway" w innej firmie. Ebay akcepuje tych operatorów: Payflow, Authorize oraz Cybersource. Do tego potrzebne jest jeszcze konto kupieckie (merchant account). Tam tymczasowo kierowana jest opłata za daną transakcję (zanim wpłynie na konto sprzedawcy)

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Jak podpiąć kartę Mastercard do swojego konta na eBay?

To musi być prawda, bo nawet u zagranicznych sprzedawców pod wizerunkami kart jest napisane w różnych językach, że to są karty "akceptowane przez PayPal" (zob.: dołączone przeze mnie zdjęcie).

Czy jednak jeżeli karta jest wydana przez "Skrilla" lub "Nettelera", to wtedy taka transakcja dokonywana na "eBay" jest widoczna także i na wydruku transakcji dokonywanych na moim koncie "PayPal" (zakładając, że takie konto posiadam)? Byłoby to nielogiczne, jeżeli przelew (pobranie pieniędzy) następowałby z konta "Skrilla" czy "Nettelera".  Czy ktoś wie coś na ten temat?

Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź