sprawa o zaległą płatność

Kupiłam dwa przedmioty od sprzedawcy z UK, wczesniej oczywiście pytałam o koszt łacznej wysyłki tych rzeczy i dodatkowe ubezpieczenie.

Po zakupie, (na który dostałam jeszcze dodatkowy rabat) napisałam wiadomość do sprzedawcy o przysłanie faktury do zapłaty. Niestety nie mogłam wysłać tej wiadomości ze strony realizacji transakcji (tylko ze strony przedmiotu), ponieważ pojawiał się komunikat ebaya, że sprzedawca nie oferuje wysyłki łacznej.

 

Sprzedawca odpowiedział dopiero po kilku dniach  i zapytał czy jeszcze coś mnie interesuje, gdyż posiada wiele rzeczy, których nie zdążył wystawić, w wiadomości ebay przysłał mi kilka propozycji + zdjęcia i ceny. Odpisałam mu na tą wiadomośc, ale niestety kontakt ponownie się urwał.

 

Wczoraj sprzedawca otworzył sprawę o zaległą płatność.

Na ebay, realizacja tej transakcji jest oznaczona "! Nie możesz kupić co najmniej jednego z poniższych przedmiotów, ponieważ sprzedawca nie podał kosztów wysyłki do wybranej lokalizacji."

Ponownie wysłałam prośbę o fakturę i skontaktowałam się z ebay.

Odpowiedź od ebay przyszła w ciągu godziny, ale niestety po angielsku i nie bardzo rozumiem jej sens, niby mam zignorować to ostrzeżenie. Tylko, że w tym ostrzezeniu straszą mnie konsekwencjami. Poza tym ja chcę zapłacić za oba przedmioty, ale bez kosztu wysyłki i faktury  nie mogę tego zrobić.

 

Sytuacja jest dość dziwna, sprzedawca ma same pozytywne komentarze i wiele transakcji na koncie.

 

Bardzo proszę o pomoc. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Zgodnie z tym ostrzeżeniem, jeżeli nie zapłacę do 24 maja, to ebay nałoży jakieś ograniczenia na moje konto.

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

sprawa o zaległą płatność

Czy sprzedawca w obu ofertach oferowal wysylke do PL? Jesli nie, moze po prostu nie chce wyslac towaru do PL. 

 

Czy tez byl koszt wysylki do PL i po prostu chcesz aby sprzedawca obnizyl koszt wysylki za 1 z przedmiotow i wyslal lacznie zamiast w osobnych przesylkach? Sprzedawca nie musi sie na to zgodzic i moze oczekiwac zaplaty za wysylke w ustalonej przez siebie wysokosci. 

 

W otwartej sprawie podlkresl fakt tego, ze nie mozesz zaplacic, bo nie otrzymalas lacznego kosztu wysylki od sprzedawcy .

 

Ew. sprawdz czy masz mozliwosc realizacji transakcji z poziomu my ebay > purchase history w interfejsie ebay.co.uk 

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

sprawa o zaległą płatność

Dzięki.

 

Sprzedawca się odezwał i stwierdził, że to nie on otworzył sprawę za zaległą płatność, tylko ebay z automatu.

Czy jest to możliwe?

Sprzedawca nie kontaktował się, bo szukał rzeczy, które mogą mnie zainteresować.

 

W obu aukcjach była informacja "niemozliwa wysyłka do Polski", ale wcześniej  kontaktowałam się ze sprzedawcą i zgodził się na wysyłkę do Polski, podał również jej koszt. Obniżył mi też cenę obu przedmiotów o 5%.

Więc już nic z tego nie rozumiem.?Emotikon: sfrustrowany

 

Nadgorliwość ebay? Ale dlaczego podszywają się pod sprzedającego?

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

sprawa o zaległą płatność

Ludzie obudźcie się, ten portal to pół legalne oszustwo, prędzej czy później każdy zostanie okradziony.

BMvip
Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

sprawa o zaległą płatność

Moze jednak sprzedawca zmienil zdanie albo ma wlaczona funkcje http://pages.ebay.pl/help/sell/unpaid-item-assistant.html ktora automatycznie otwiera takie sprawy. Zapytaj obslugi, czy otwierali jakas sprawe w imieniu sprzedawcy

 

BMvip, mnie jak dotad nie okradli, prawdopodobienstwo zalezy od tego, co i jak sie kupuje i sprzedaje i nie znam serwisow idealnych

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

sprawa o zaległą płatność

DZIĘKI za link.

 

Sprzedawca napisał mi coś takiego: "As explained, it is Ebay that opens the case, it does it after so many days when I don't get payment for an item."

 

Nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu. Pozostaje mi tylko czekać.

 

Do bmvip:

w tym serwisie przynajmniej jest jakaś ochrona kupujących, czego nie da się powiedzieć o allegro. Przez te kilkanaście lat zakupów tutaj wielokrotnie dostawałam od sprzedawców rabaty, kupony na kolejne zakupy, dodatkowe upominki gratisowe... Na allegro wielokrotnie miałam sytuację, że w momencie kiedy pytałam o przedmiot jego cena dwukrotnie rosła, tutaj jest odwrotnie, jesli długo się coś obserwuje sprzedawca robi promocję.

Ponadto wielu rzeczy, które tu kupuję nie ma w Polsce, a jeżeli nawet są, to na ebay cena jest o wiele niższa.

Natomiast duże zastrzeżenia mam do paypal, ostatnio przedmiot został zniszczony w transporci, ponieważ był ubezpieczony otrzymałam zwrot pieniędzy od sprzedawcy i niestety po przeliczeniu na PLN przez paypal kwota była o wiele niższa od tej co zapłaciłam, co uważam za nieuczciwe.

 

 

Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź