opóźniony??? list z UK

Na poczatku października kupiłam coś na ebay UK, niestety do dzisiaj nie otrzymałam jeszcze przesyłki.

Oczywiście skontaktowałam się ze sprzedawcą, który powiedział, że będzie pytał na poczcie. Następnie przysłał mi informacje, kiedy wysłał przesyłkę i poinformował mnie, że ma potwierdzenie. Na moją prośbę przysłał mi to potwierdzenie, tylko że z niego nic nie wynika, jest to zwykły paragon wysłania listu, na którym nie ma ani mojego nazwiska, ani adresu, dodatkowo koszt usługi jest prawie pięciokrotnie niższy niż ja zapłaciłam za wysyłkę.

Kiedy napisałam do sprzedawcy, że to może być potwierdzenie wysłania czegokolwiek i i że zapłaciłam dużo więcej za wysyłkę niż widnieje na tym paragonie, oskarżył mnie, że chcę go naciągnąć...

Byłam z kopia tego paragonu na poczcie, ale powiedziano mi, że na podstawie czegoś takiego nie wiedzą czego szukać i jak sprawdzić w systemie.

Co powinnam teraz zrobić, bo dalsza korespondencja ze sprzedawcą raczej nie ma już sensu...

Bardzo proszę o jaką radę.

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

opóźniony??? list z UK

Otworz spor na Ebay ale moze juz byc za pozno wiec na Paypal, w detalach transakcji masz link aby zglosic problem z  ta transakcja. Wystaw tez negatywa ze przedmiot nie otrzymany. 

**************************************

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

opóźniony??? list z UK

jesli mozesz eskaluj do rangi roszczenie,  a na przyszlosc otwieraj sprawy na paypalu wtedy kasa jest blokowana natychmiast

 

a on ci wyslal zwykla lotnicza priorytetowa ale nie rejestrowana

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

opóźniony??? list z UK

Otworz spor na Ebay ale moze juz byc za pozno wiec na Paypal, w detalach transakcji masz link aby zglosic problem z  ta transakcja. Wystaw tez negatywa ze przedmiot nie otrzymany. 

**************************************
Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

opóźniony??? list z UK

Spór jest już otwarty, bo na stronie ebaya pojawiła się informacja, że jeżeli wystąpił problem z zakupem to tylko do dnia  takiego i takiego mogę to zgłosić. Ale otwarcie tego sporu nic nie dało.

Na stronie PayPal jest możliwość zgłoszenia roszczenia, ale bywało już tak, że czasem przesyłki przychodziły w dużym opóźnieniem, więc nie wiem, czy nie powinnam z tym jeszcze zaczekać???

Od zakupu minął miesiąc i ponad tydzień.

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

opóźniony??? list z UK

jesli mozesz eskaluj do rangi roszczenie,  a na przyszlosc otwieraj sprawy na paypalu wtedy kasa jest blokowana natychmiast

 

a on ci wyslal zwykla lotnicza priorytetowa ale nie rejestrowana

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

opóźniony??? list z UK

Na paypal mam otwart spór. A na zgłoszenie roszczenia jest jeszcze 12 dni.

Czyli zgłaszać roszczenie juz teraz?

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

opóźniony??? list z UK

mozesz juz teraz, jesli wyczepla sie konwersacja z kupujacym, sprawe masz otwarta na ebayu a nie na paypalu, bo tylko na ebayu mozna eskalowac do rangi roszczenie, bezposrednio na samym paypalu tego nie ma

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

opóźniony??? list z UK

Oczywiście, że jest.

Logowałam się do konta paypal, (a nie ebay), po zalogowaniu tam jest coś takiego jak centrum rozstrzygania, po kliknięciu w ten link, jest zgłoś problem i tam juz trzeba wybrać odpowiedni powód... i nr transakcji.

 

Roszczenie zgłosiłam.Smutny mężczyzna

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

opóźniony??? list z UK

zgadza sie, ale otworzylas sprawe na ebayu, bo nast. ebay przekierowuje na paypal

 

a na paypalu, sprawe sie otwiera w ten sposob, ze wchodzi sie w szczegoly tego przedmiotu co kupilas a nast. zjezdza sie belka na sam dol i wybiera sie powod z listy.

 

gdybys potworzyla sparwe na paypalu, nie byloby potrzeby eskalowania do roszczenia, to na paypalu nie wystepuje

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź