nieodebranie samochodu ebay

Witam 

 

Na początku 2016 roku a dokładnie 7 stycznia 2016 roku kupiłem   na licytacji  samochód w Niemczech za 335 euro  kwota niewielka pojazd z uszkodzonym silnikiem. 

 

Sprzedający  w opisie aukcji zamieścił ,że odbiór w przeciągu  dni od zakończenia aukcji wprzeciwnym wypadku kara 40 %wylicytowanej sumy plus 40 procent za każdy dzień postoju. 

 

 

Samochód chciałem odebrać   2 dni później czyli 9 stycznia sprzedający  złożył  na ebay  wniosek a anulowanie transakcji na króry zgodziłem się 10 stycznia  czyli 3 dnia od zakończenia aukcji. 

 

NIestety choroba nie wybiera - wyrostek. 

 

W październiku tego roku otrzymałem listem zwyklym z jakiejś kancelarii z Niemiec po niemeicku pismo , że mam zapłacić   135   euro  czyli te 40 procent  wylicytowanej kwoty   plus 200 euro postojowego  oraz 80 euro ich kosztów cczyli  coś ponad 400 euro.

 

żadnych rachunków nie przedstawili.

 

Jakie są realne możliwości ściagnięcia tej kwoty?

 

skoro miałem     5 dni na odbiór  to mogłem odebrać po mojemu   do 12 stycznia włącznie. 

 

 

 

Poza tym   coś wyczytałem  że Sąd we Frankurcie wydał wyrok że kaluzula    z tymi procentami  jest nieskuteczna   w przypadku  sprzedawców prywatnych.

 

Wiadomość 1 z 1
ostatnia odpowiedź
0 ODPOWIEDZI 0