anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w zasadach Global Shipping Program?

Witam wszystkich w nowym roku. Mam pytanie odnośnie GSP. Czy ktoś ostatnio z niego korzystał podczas zakupów? Pytam, ponieważ zauważyłem, iż Ebay nie pobiera już opłat celnych z góry, tak przynajmniej wynika z braku tego elementu w opisach ofert. Kiedyś to wyliczenie znajdowało się pod kosztami wysyłki i nazywało się bodajże "import charges". Na lepsze zmienił się również koszt wysyłki przedmiotu, który wcześniej potrafił wynosić nawet 25$ przy niedużych przedmiotach, a teraz widzę przeważnie cenę 16$. 

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Zmiany w zasadach Global Shipping Program?

Wlasnie wyslalem - nic sie nie zmienilo z punktu sprzedawcy

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Zmiany w zasadach Global Shipping Program?

mozesz podac jakis przyklad? ja widze wszystko po staremu

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Zmiany w zasadach Global Shipping Program?

Pierwsza lepsza oferta obecnie:

 

http://www.ebay.com/itm/Disney-Star-Wars-Death-Star-Waffle-Maker-Iron-NEW-Global-Shipping-Program-/2...

 

Wcześniej z "import charges", wyglądało to tak:

 

https://community.ebay.ca/ebay02/attachments/ebay02/213/4470/2/3000001142_GSP_item_page.JPG

 

Co do zmian w GSP, to chodzi mi głównie o rzekomy brak pobierania przez Ebay opłat celnych z góry, które niekoniecznie będzie trzeba zapłacić w Polsce. Choć nie jestem w 100% pewien, czy Ebay nadal nie pobiera tych opłat, bo sam nic nie kupowałem przy użyciu tego programu, gdyż zawsze odstraszała mnie ta kwestia oraz drogi koszt wysyłki.

 

Czytałem nawet, że w przypadku zakupu kilku przedmiotów u sprzedającego korzystającego z GSP, jest on zobligowany do wysłania każdej rzeczy osobno i kupujący musi ponieść koszty tych oddzielnych wysyłek.

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Zmiany w zasadach Global Shipping Program?

"Czytałem nawet, że w przypadku zakupu kilku przedmiotów u sprzedającego korzystającego z GSP, jest on zobligowany do wysłania każdej rzeczy osobno i kupujący musi ponieść koszty tych oddzielnych wysyłek."

 

nie ma tekiego obowiazku.

 

Czasmi sprzedawcy wybieraja Flat Rate dzielac zakup  ale jest to wybor spzrzedawcy bo taniej.  Pisze o ebay.com

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Zmiany w zasadach Global Shipping Program?

Dzieki za przyklady. Watpie, zeby byly jakiekolwiek zmiany bo 'import charges' nadal sa wyszczegolnione, gdy otworzysz te oferte w interfejsie ebay.pl 

 

http://www.ebay.pl/itm/Disney-Star-Wars-Death-Star-Waffle-Maker-Iron-NEW-Global-Shipping-Program-/29...

 

Wysyłka:
US $40,14 (około 169,26 zł) International Priority Shipping
 
Opłaty importowe:
US $18,43 (kwota potwierdzona w Realizacji transakcji)

 

+ na ebay.com w sekcji Shipping & handling jest info 'See import charges at checkout'

 

> może po prostu przestali je wystwietlac z automatu, sa widoczne tylko w szczegolnych wypadkach albo tylko ebay wie, kiedy sa widoczne a kiedy nie na etapie ogladania oferty, a jak kupisz i nie naliczą import charges, daj znac to moze sie skusze 😉

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Zmiany w zasadach Global Shipping Program?

"nie ma tekiego obowiazku.

Czasmi sprzedawcy wybieraja Flat Rate dzielac zakup ale jest to wybor spzrzedawcy bo taniej. Pisze o ebay.com"

Dzieki za wyjaśnienie kwestii wysyłki kilku przedmiotów w ramach GSP.

"Dzieki za przyklady. Watpie, zeby byly jakiekolwiek zmiany bo 'import charges' nadal sa wyszczegolnione, gdy otworzysz te oferte w interfejsie ebay.pl

http://www.ebay.pl/itm/Disney-Star-Wars-Death-Star-Waffle-Maker-Iron-NEW-Global-Shipping-Program-/29...

Wysyłka:
US $40,14 (około 169,26 zł) International Priority Shipping

Opłaty importowe:
US $18,43 (kwota potwierdzona w Realizacji transakcji)

+ na ebay.com w sekcji Shipping & handling jest info 'See import charges at checkout'

> może po prostu przestali je wystwietlac z automatu, sa widoczne tylko w szczegolnych wypadkach albo tylko ebay wie, kiedy sa widoczne a kiedy nie na etapie ogladania oferty, a jak kupisz i nie naliczą import charges, daj znac to moze sie skusze ;-)"

Czyli moja radość była przedwczesna, gdyż nadal ściągane, są opłaty celne. Najgorsze jest, że kiedy zaczynałem zakupy na Ebay(Początek 2015 toku), mało który sprzedawca korzystał z GSP. Teraz ciężko jest czasami znaleźć interesujący cię przedmiot bez wysyłki w ramach tego programu.


Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Zmiany w zasadach Global Shipping Program?

No niestety w UK tego się nie obejdzie, w US wystarczy napisać do sprzedawcy, większość się zgadza na zmianę wysyłki.

Inną możliwością jest zmiana kierunku zakupów, ja obecnie kupuję w Azji, tanio, dodatkowo wysyłka ubezpieczona z możliwością śledzenia kosztuje przeważnie tylko 5USD, i obsługa bardzo profesjonalna... nie to co tu w kraju...

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź