Zakupy w Funtach Brytyjskich -

Mam pytanie odnośnie zakupów w GBP. Mam kartę walutową Alior Kantor w Funtach. Zrobiłem zakupy podałem numer karty, ale pobrało więcej niż za zakupy 😉 nastąpiło pewnie jakieś przewalutowanie. Na Amazonie przykładowo kupując i wybierając kartę mam opcję - change card currency - i wybieram że karta walutowa w GBP i płacę za ile kupuje. Tutaj pobrało coś więcej czyli kupiłem od Anglika w Funtach, miałem karte w funtach i zamiast 170 funtów pobrało mi około 200 funtów. W amazonie dzięki wyborowi card currency nie ma takich cyrków. Czy da się tutaj coś ustawić ? Jak kupować w funtach jak mam kartę w funtach, czy to zawsze przelicza i się traci na Ebayu czy można to jakoś ustawić ?

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Zakupy w Funtach Brytyjskich -

30 funtów to duża różnica , masz pewność, że pomimo zagranicznej waluty karty płatność nie idzie przez jakiś bank pośredniczący? 

 

http://community.ebay.pl/t5/forums/searchpage/tab/message?q=kurs+wymiany+p%C5%82atno%C5%9B%C4%87+kar...

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Zakupy w Funtach Brytyjskich -

Placiles karta przez Paypal czy sprzedawca mial swoj serwis? Jesli mial swoj to byc moze cos tam licza za usluge i obciazaja kupujacego.. Przez Paypal mozesz wybrac walute

 

 

Za zakupy za granica banki pobieraja od 1 do 6% bez wzgledu na walute. - moze uznali ze kupiles na Ebay za granica a na Amazonie nie?

**************************************
Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Zakupy w Funtach Brytyjskich -

Przecież wszystko jest na rachunku od sprzedawcy i można sprawdzić.

Czytałam gdzieś o podobnej sytuacji z kartą Alioru do konta w CHF i to Alior bank robił podwójne przewalutowania na karcie...

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź