W jaki sposob placi sie cło i vat?

eeyor_84
Użytkownik
Witam, mam kilka pytan, prosze pomozcie.
Jesli zamowie jakis towar z USA to gdy wyladuje w skladzie celnym w polsce i celnicy beda chcieli na niego nalozyc clo i vat, to czy skontaktuja sie ze mna? Czy listonosz przyniesie paczke i obciazy mnie dodatkowymi kosztami? Jak wyglada taka procedura? WIem tez, ze na niektore towary clo jest 0% wiec czy wtedy bez wzgledu na cene towaru moga mi naliczyc tylko 22% vat? Czy wie ktos moze jak wyglada clo i vat jeslibym chcial sprowadzic dla siebie jeden telefon komorkowy? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Wiadomość 1 z 66
ostatnia odpowiedź
65 ODPOW. 65

W jaki sposob placi sie cło i vat?

desvit077
Użytkownik
Witam serdecznie , prosze o pomoc!
Chcę kupić do salonu kosmetycznego urządzenie IPL pochodzące z Chin.W jaki sposób mogę to załatwić?Dziękuje i pozdrawiam wszystkich.
Wiadomość 31 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

zaplac sprzedawcy ale zanim to zrobisz zapytaj czy wysle do Polski i za ile

Zastosuj ponizsze dwie zasady i twoj zakup ma szanse byc udanym w 99,99%.

1. Poddaj druga strone krytycznemu testowi i zwroc uwage na:

brak kontaktu telefonicznego -1
brak responsywnosci -4
kulejaca komunikatywnosc -3
nieprofesjonalizm strony -1
niedopracowanie strony -1
nieduza ilosc komentarzy (ponizej 50) -1
obecnosc komentarzy negatywnych (szczegolnie ostatnio) -1
nieustabilizowana firma -1
brak obecnosci sklepu na Ebay czy innym portalu -1
nie pobieranie podatku -1
nienormalne koszty wysylki, pakowania i za manipulacje -1
brak spcjalizacji w artykule -1
brak gwarancji zwrotu, rekojmy -3
lokalizacja w kraju wysokiego lub podwyzszonego ryzyka -3
brak akceptacji karty kredytowej -2
niedorosly nick -3
aukcja wydaje sie byc okazja -1
aukcja artykulow niematerialnych –5
w opisie historia lapiaca za serce -5


Im wiecej z powyzszych warunkow odpowiada przyjetym standardom tym mniejsze ryzyko oszustwa. Punktacja ponizej – 5: obchodz z daleka.


2. Płac Paypalem
Paypal oferuje “PayPal Buyer Protection” o ktorym mozna poczytac tutaj:

https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?PPREDIRECT=XGUfFPQLR47wkcyX2IROICn_NbYMyisIasQgE-OhtW541-_xKPKe2qmQJzNc9cUCk70XQYONYUfQ42Oo8Ud0iva7DkJLgtlIpPOPhoQeXsTmffsG

Paypal nalezy do jednej z najbezpieczniejszych metod zaplaty na Internecie.
Jest szczegolnie bezpieczny jesli chodzi o aukcje Ebay ale nalezy zwrocic uwage czy sprzedawca oferuje gwarancje “Paypal Buyer Protection”. Opcje ta jest latwo znalezc nawet bez znajomosci zadnego jezyka poniewaz obecnosc jej jest sygnalizowana:
1. Poprzez obecnosc tarczy darmowej protekcji przy tytule aukcji w liscie wynikow poszukiwan,
2. Na stronie aukcyjnej w strefie informacji o sprzedawcy (w prawym gornym rogu).

Zapoznaj sie z tymi warunkami i porownaj z innymi kartami zanim podpiszesz umowe. Karta karcie nierowna.
Placac karta korzystasz tez z zabezpieczen oferowanych przez operatora tej karty. Skontaktuj sie z operatorem karty aby uzyskac informacje czy i jakiego rodzaju zabezpieczenia ci przysluguja w razie dysputy ze sprzedawca.



Przeszukiwanie Ebay z wlaczona opcja “ITEMS LISTED WITH PAYPAL” pomaga w spotkaniu sprzedawcow ktorzy zapewniaja maksimum bezpieczenstwa kupujacemu.


http://search.ebay.pl/ws/search/AdvSearch?sofocus=bs&sacat=-1&catref=C5&sspagename=h:h:advsearch:CA&from=R7&nojspr=y&fsop=1&fsoo=1&fcl=3&frpp=50&sofindtype=1&pfid=

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony).

Wiadomość 32 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

www.silamiesni.pl
Użytkownik
a ja mam takei pytanie - idzie do mnie przesyłka z usa - deska snowboardowa i mam taki oto komunikat przy trackingu na pocztexie - "Artykuły wysokiej wartości - przesyłka wymaga odprawy celnej" - czy to oznacza że napewno będzie doliczone cło i vat? Paczka ma zadeklarowaną wartość - poniżej 200 dolarów - niestatety nie wiem nawet dokładnie jaką, pozatym oznaczona jest jako gift.

AHA - czy na deski snowboardowe jest cło?
AHA2 🙂 - czy jeżeli doliczą mi vat i cło to czy mogę negocjować powołując się że jest to gift? Czy deska przyjdzie do mnie i będzie cło/vat policzone odrazu czy zostanę wezwany do UC?

Z gory dziekuje za odpowiedz
Wiadomość 33 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

cla chyba nie ma od deski ale VaT dolicza w wys. 22% i jesli wysylka jest poczta to listonosz przyniesie rachunek a kurierem trzeba bedzie wysla im pieniadze najprawdopodobniej + oplate dla agenta za przedstawienie deski do oclenia chyba ze sam pojedziesz do celnikow.

Mozna sie odwolac od decyzji ale szanse na rozpatrzenie na twoja strone sa znikome (celnicy b. rzadko sie myla).

Zaznaczenie "Gift" nie ma znaczenia dla tabel taryf celnych - to tylko wskazowka dla celnika ze to podarunek ale nie znaczy to ze paczki nie otworzy i nie ocli jesli sie nalezy.

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony).

Wiadomość 34 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

vilajn46
Użytkownik
Chce kupic laptopa z usa
Koszt z wysylka to 1400$, czyli przy kursie 2,25 3150zl.
Czyli kwota jaka bede musial jeszcze doplacic to 0,22*3150, czyli 693zl. Dobrze licze? I czy jest roznica jesli zamowie kilka laptopów, czy wtedy dolicza jeszcze jakies cło?
Wiadomość 35 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

2010johncena
Użytkownik
Witam. Mam pytanie jezeli chce kupic bluzke to przy odbiorze bede placil polskimi pieniedzmi czy musze isc do kantoru i wymienic???? i jezeli przy towarze napisane jest ze bezplatna wysylka to czy naprawde za wysylke nic nie zaplace????? czy ktos wie jak wyglada clo i vat za bluzke????? prosze o odpowiedz szybka.. z gory dziekii 😄
Wiadomość 36 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

placi sie zlotowkami. Jesli bluzka jest z poza UE to VAT moze byc 22% ale do 150 euro nie powinni nawet paczki otworzyc. W granicach UE nie ma cla
Wiadomość 37 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Kupiłam na ebayu sukienkę z Chin. Koszt towaru razem z wysyłką wynosi ok.20$. Czy celnicy naliczą mi cło i vat?
Wiadomość 38 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

teoretycznie cła nie zapłacisz, wartość nie przekracza 150 euro, a praktycznie zależy od UC, a VAT możesz zapłacić jak i nie, ale wydaje mi się, że nic nie zapłacisz (ani cła ani VAT) 🙂
na pytania odpowiadam tylko i wyłącznie na moim oficjalnym fanpage'u na facebooku http://www.facebook.com/pages/pierebay/265041323615805?ref=hl
zalajkuj o odpowiedz na pytanie. Dzięki. Na PW wiadomości nie odpowiadam. Thx
Wiadomość 39 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

19avatar77
Użytkownik
Mam pytanie co do płatności cła i vatu.
Zakładamy, że muszę zapłacić i dostaję taką informację i teraz powiedzmy, że przedmiot podlega pod te opłaty wychodzi kwota X. Chce zapłacić ale, załóżmy że sprzedający wysłał cegłę w kartonie, a nie oczekiwany przedmiot. Wychodzi, że trzeba sporządzić protokół i odeślać, a cło zapłacone. Co w tym przypadku? Czy można zapłacić to przy odbiorze przesyłki po jej rozpakowaniu? Dołujące było by być podwójnie zrobionym w balona i przez sprzedającego i przez UC. Zakładając, że kolejnym razem przesyłka będzie ok znowu musiałbym zapłacić clo i vat i tak można bez końca.
Wiadomość 40 z 66
ostatnia odpowiedź