W jaki sposob placi sie cło i vat?

eeyor_84
Użytkownik
Witam, mam kilka pytan, prosze pomozcie.
Jesli zamowie jakis towar z USA to gdy wyladuje w skladzie celnym w polsce i celnicy beda chcieli na niego nalozyc clo i vat, to czy skontaktuja sie ze mna? Czy listonosz przyniesie paczke i obciazy mnie dodatkowymi kosztami? Jak wyglada taka procedura? WIem tez, ze na niektore towary clo jest 0% wiec czy wtedy bez wzgledu na cene towaru moga mi naliczyc tylko 22% vat? Czy wie ktos moze jak wyglada clo i vat jeslibym chcial sprowadzic dla siebie jeden telefon komorkowy? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Wiadomość 1 z 66
ostatnia odpowiedź
65 ODPOW. 65

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Na tej stronie znajdziecie wszystkie stawki celne obowiązujące w Polsce. Należy tylko dobrze poszukać i wyjdzie Wam stawka celna
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarsect?Lang=PL&Taric=1100000000&ProdLine=00&SimDate=20080704&Country=----------&YesNo=1&Indent=-1&Download=0&Periodic=0&Action=0#OK
Powodzenia
Wiadomość 11 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

lusiawolska
Użytkownik
za urzadzenia kosmetyczne 7% CłA OD WARTOśCI PLUS 22% VAT NALICZAJA AUTOMATYCZNIE I NIE MA DYSKUSJI
Wiadomość 12 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

bamop144
Użytkownik
Witam !
A czy jeżeli kupiłem jakiś przedmiot za śmieszne pieniądze.
To czy osoba sprzedająca ma obowiązek mi go sprzedać czy może powiedzieć że nie sprzeda.
Jednakże z mojego doświadczenia to za ile się wylicytuje za tyle się kupuje. Czy to prawda??
Czy moge być spokojny co do kupna ??
Wiadomość 13 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

bamop144
Użytkownik
I czy jest różnica z jakiego kraju to sprowadzam to inne cło płace??
Wiadomość 14 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

arietiss74
Użytkownik
A do czego zaliczyć telekonwerter? Jest to tkie coś zakładane pomiędzy obiektyw aparatu fotograficznego (lustrzanki cyfrowej), a korpus, co powoduje zwiększenie ogniskowej obiektywu. Mały cylinder z soczewką i stykami przewodzącymi, aby nadal była komunikacja między korpusem aparatu a obiektywem.
Wiadomość 15 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

>>>>arietiss74

maszyna elektryczna. Nie ma cla.

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony).

Wiadomość 16 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

>>>bamop144

czasami a czasami z niektorych krajow jakis artykul mozna przywiezc a z innego nie.

Taryfa celna znajduje sie tutaj:
http://www.mf.gov.pl/index.php?const=2&dzial=516&wysw=4
Sciagnij plik odpowiedniego dzialu.

Nowsze wersje Adobe przeszukuja pliki w formacie .pdf slowami kluczowymi.
Nic przerazaj sie rozlegloscia tekstu, po chwili zorientujesz sie w slownictwie i logice.

Np. komputery i telefony podlegaja:
SEKCJA XVI - MASZYNY I URZĄDZENIA MECHANICZNE; SPRZĘT ELEKTRYCZNY; CZĘŚCI DO NICH; URZĄDZENIA DO REJESTRACJI I ODTWARZANIA DŹWIĘKU, URZĄDZENIA TELEWIZYJNE DO REJESTRACJI I ODTWARZANIA OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I WYPOSAŻENIE DODATKOWE DO TYCH URZĄDZEŃ

DZIAŁ 85 - MASZYNY I URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE ORAZ ICH CZĘŚCI; REJESTRATORY I ODTWARZACZE DŹWIĘKU, REJESTRATORY I ODTWARZACZE OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I AKCESORIA DO TYCH WYROBÓW

********************
Rozwiążę każdy (prawie) problem związany z wysyłką (i nie tylko) przez Atlantyk (w obie strony).

Wiadomość 17 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

arietiss74
Użytkownik
Ale w tych tabelach celnych znalazłem grupę dotyczacą aparatów i podzespołów do nich, a tam z kolei są następne podgrupy. Są tam wymienione obiektywy itp, ale za cholerę nie potrafię do niczego przykleić telekonwertera! Czy znaczy to, że cła nie będzie? A czy będzie podatek vat?
Wiadomość 18 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Witam, jeśli kupię za 100€ obiektyw do aparatu fotograficznego to jakie opłaty celne i Vat muszę zapłacić?
Czy dobrze zrozumiałem że w przypadku pzesyłki pocztowej zapłacić należy Poczcie Polskiej przy odbiorze? Dziękuję.
Wiadomość 19 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

eternal_revenge
Użytkownik
Jakie jest cło na płyty CD ?
Wiadomość 20 z 66
ostatnia odpowiedź