W jaki sposob placi sie cło i vat?

eeyor_84
Użytkownik
Witam, mam kilka pytan, prosze pomozcie.
Jesli zamowie jakis towar z USA to gdy wyladuje w skladzie celnym w polsce i celnicy beda chcieli na niego nalozyc clo i vat, to czy skontaktuja sie ze mna? Czy listonosz przyniesie paczke i obciazy mnie dodatkowymi kosztami? Jak wyglada taka procedura? WIem tez, ze na niektore towary clo jest 0% wiec czy wtedy bez wzgledu na cene towaru moga mi naliczyc tylko 22% vat? Czy wie ktos moze jak wyglada clo i vat jeslibym chcial sprowadzic dla siebie jeden telefon komorkowy? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Wiadomość 1 z 66
ostatnia odpowiedź
65 ODPOW. 65

W jaki sposob placi sie cło i vat?

meryibra
Użytkownik
Celnicy się nie skontaktują, tylko nałożą cło i VAT. Zapłacisz przy odbiorze przesyłki.
Wiadomość 2 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

Kasiorka czysta dla nich jest więc nie będą cię pytali o zdanie tylko zapłacisz przy odbiorze. Jak nie zapłacisz to przedmiot się wróci. Już się o to nie martw jak cie będą strzygli to znajdą sposoby . Pozdro.
Wiadomość 3 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

eeyor_84
Użytkownik
Czytalem pare tematow i dowiedzialem sie, ze jak jest napisane "gift" to jest to darowizna i nie powinno byc cla. Mysle, ze sporo ludzi juz tak robi i wlasnie teraz celnicy zwracaja bardziej uwage na takie przesylki, wiec moze jak nie bedzie tego napisu i przesylka nie bedzie bardzo droga, to sa szanse, ze nie bedzie chcialo im sie zagladac do srodka i nie nalicza mi cla i vatu. A wie ktos moze jakie jest clo i vat tak jak wczesniej pytalem przy zamowieniu dla siebie telefonu komorkowego ze stanow?
Wiadomość 4 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

22% VAT, nie ma cla


Taryfa celna:
http://www.mf.gov.pl/index.php?const=2&dzial=516&wysw=4
Sciagnij plik odpowiedniego dzialu.

Nowsze wersje Adobe przeszukuja pliki w formacie .pdf slowami kluczowymi.
Nic przerazaj sie rozlegloscia tekstu, po chwili zorientujesz sie w slownictwie i logice.

telefony podlegaja:
SEKCJA XVI - MASZYNY I URZĄDZENIA MECHANICZNE; SPRZĘT ELEKTRYCZNY; CZĘŚCI DO NICH; URZĄDZENIA DO REJESTRACJI I ODTWARZANIA DŹWIĘKU, URZĄDZENIA TELEWIZYJNE DO REJESTRACJI I ODTWARZANIA OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I WYPOSAŻENIE DODATKOWE DO TYCH URZĄDZEŃ

DZIAŁ 85 - MASZYNY I URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE ORAZ ICH CZĘŚCI; REJESTRATORY I ODTWARZACZE DŹWIĘKU, REJESTRATORY I ODTWARZACZE OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I AKCESORIA DO TYCH WYROBÓW

Ponizszy plik nalezy sciagnac i otworzyc uzywajac Adobe.
http://www.mf.gov.pl/_files_/sluzba_celna/taryfa_celna/sekcja_16do21/d85.pdf?PortalMF=ee76820a7292edacf5a0ca4af61ba5e2
Wiadomość 5 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

eeyor_84
Użytkownik
Dzieki wielkie.
Wiadomość 6 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

340mariola
Użytkownik
Witam mam problem jak jest z kupowaniem urządzeń kosmetycznych chodzi mi o np. peeling kawitacyjny, mikrdermobrazje jakie jest cło jaki kod do oclenia i jak to się załatwia jestem zielona błagam o pomoc chcę konkretnie kupic te przedmioty Item number: 310060951522
prosze o pomc we wszystkim
Wiadomość 7 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

340mariola
Użytkownik
Witam mam problem jak jest z kupowaniem urządzeń kosmetycznych chodzi mi o np. peeling kawitacyjny, mikrdermobrazje jakie jest cło jaki kod do oclenia i jak to się załatwia jestem zielona błagam o pomoc chcę konkretnie kupic te przedmioty Item number: 310060951522
prosze o pomc we wszystkim
Wiadomość 8 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

witam jakie było by cło na laptop z USA...
Wiadomość 9 z 66
ostatnia odpowiedź

W jaki sposob placi sie cło i vat?

na jeden nie ma cla. VAT 22% ale sprawdz sam:

Taryfa celna znajduje sie tutaj:
http://www.mf.gov.pl/index.php?const=2&dzial=516&wysw=4
Sciagnij plik odpowiedniego dzialu.

Nowsze wersje Adobe przeszukuja pliki w formacie .pdf slowami kluczowymi.
Nic przerazaj sie rozlegloscia tekstu, po chwili zorientujesz sie w slownictwie i logice.

Np. komputery i telefony podlegaja:
SEKCJA XVI - MASZYNY I URZĄDZENIA MECHANICZNE; SPRZĘT ELEKTRYCZNY; CZĘŚCI DO NICH; URZĄDZENIA DO REJESTRACJI I ODTWARZANIA DŹWIĘKU, URZĄDZENIA TELEWIZYJNE DO REJESTRACJI I ODTWARZANIA OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I WYPOSAŻENIE DODATKOWE DO TYCH URZĄDZEŃ

DZIAŁ 85 - MASZYNY I URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE ORAZ ICH CZĘŚCI; REJESTRATORY I ODTWARZACZE DŹWIĘKU, REJESTRATORY I ODTWARZACZE OBRAZU I DŹWIĘKU ORAZ CZĘŚCI I AKCESORIA DO TYCH WYROBÓW

Ponizszy plik nalezy sciagnac i otworzyc uzywajac Adobe.
http://www.mf.gov.pl/_files_/sluzba_celna/taryfa_celna/sekcja_16do21/d85.pdf?PortalMF=ee76820a7292edacf5a0ca4af61ba5e2

********************
Sprzedaca nie wysyla do Polski? Dokonujesz wielu zakupow w roznych miejscach?
Wynajmij adres w kraju sprzedawcy.

Wiadomość 10 z 66
ostatnia odpowiedź