anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Zakupiłam torebkę w sklepie w USA. Przesyłka została nadana USPS dnia 11lutego.

 

Dostałam numer przesyłki abym mogła ją śledzić i wszystko szło dobrze do dnia 15 lutego kiedy to pojawiła się informacja :"Your item departed a transfer airport in Okecie, Warsaw, POLAND on February 15, 2015 at 5:12 pm. The item is currently in transit to the destination."

 

Od tego czasu nic. Cisza.

Sprawdzałam na stronie Pocztex-u i tam pisze tylko :

Nadanie przesyłki2015-02-11 02:07International Postal System
Wysłanie przesyłki2015-02-14 00:20

ISC LOS ANGELES CA (USPS)

 

Zero informacji, że jest w PL.

Dzwoniłam do Pocztex-u i chyba do urzedu celnego do działu przesyłek zagranicznych, ale tam powiedziano mi, że niemożliwe, że jest w Polsce, bo na lotniku może być max 3-4h, a potem idzie szybciutko do nich i oni tego samego dnia przekazują do dostarczenia.

 

Proszę napiszcie co mam teraz zrobić, bo boję się, że przesyłka zaginie.

Wiadomość 1 z 439
ostatnia odpowiedź
438 ODPOW. 438

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

U mnie również nadal nic. Ciekawe czy do świąt sie coś ruszy przy tym tempie PP.

Wiadomość 21 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

PRL normalnie... Z USA w parę dni a w samej pl trzy tygodnie czekania i dalej nic 😞
Wiadomość 22 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

No... moja teraz ugrzęzła w cle i pewnie kolejny tydzień posiedzi, choć i tak jest to lepsza sytuacja (przynajmniej wiadomo, gdzie jest).

Pamiętam kilka lat temu, że FedEx'em dało się za kilkadziesiąt dolarów drobniejsze rzeczy wysłać. Z dokładnym trackingiem i szybszą obsługą celną, choć te ekonomiczne przesyłki też nie były przesadnie szybkie.

Dziś niestety najtańsza, 'ekonomiczna' przesyłka FedEx do Polski to koszt ok 120USD.  

Więc zostaje Global Shipping Program lub USPS. W tym pierwszym przynajmniej paczka w cle nie "wtopi" na dłuższy czas, bo podróż paczki też trochę niestety, trwa...

 

Z ruską pocztą jest podobnie - na terminalach m/narodowych też bywa szybko, a bywa też wolno, albo i bardzo wolno...

Ale oni i tak mają jeszcze gorzej, bo w obrębie samej Rosji też zbyt sprawnie to nie idzie.

 

PP niestety stanowi pewien relikt PRL i trzeba to zreformować, ale to znów oznacza zwolnienia, likwidację placówek itd.

W USA to wcale nie jest takie dziwne, że do najbliżsej placówki USPS jest w cholerę daleko, a u nas w każdej "dziurze" musi być.

A to są koszty...

Wiadomość 23 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Zadzwoniłem pod numer 225481356 - otrzymałem informację że paczka nie dotarła do WER Warszawa i żeby nadawca składał reklamacje. Tłumaczenie że paczka ma tracking zakończony na Okęciu nic nie daje - nie dotarła do WER i tyle..
Wiadomość 24 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

A niech złoży, to może nagle przesyłka do WER dotrze. Myślę, ze prędzej USPS coś tu wskura niż pojedynczy klienci.

Bo - jak widać - nie dotarła do WER partia przesyłek z 11.03., czyli albo gdzieś sobie leży nikogo nie niepokojąc, albo w PL cała partia przesyłek może sobie tak po prostu zniknąć.

Pewnie leży sobie gdzieś w stosie innych nierozpakowanych i czeka zmiłowania.

A że pracownik WER nie jest w stanie namierzyć każdej jednej przesyłki i opiera się na systemie elektronicznym PP - cóż, postaw się w jego sytuacji...

Wiadomość 25 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Dla First Class Mail nie przyjmują reklamacji. Mój nadawca już próbował...

 

s12.PNG

Wiadomość 26 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Istnieje możliwość wypełnienia formularza kontaktowego do USPS z prośbą o znalezienie przesyłki.

Jest na stronie USPS w kontaktach. Moze to by coś wniosło.

Wiadomość 27 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Widzę, że to szerszy problem. Moja utknęła na Okęciu 25.03, też szła przez Turcję. Zacząłem się niepokoić i trafiłem tutaj...

Wiadomość 28 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Jak tam u was? Mnie nadal status się nie zmienił... 11.03.2017...
Wiadomość 29 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Nic nowego. Status ciągle ten sam.

Wiadomość 30 z 439
ostatnia odpowiedź