anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tracking, czyli śledzenie przesyłek - pytanie.

user.2507
Użytkownik

Kupując od sprzedawców za granicą np. z Azji, jeśli przesyłka jest polecona, to często dostajemy jej numer, dzięki czemu możemy zobaczyć, gdzie i jaką drogą do nas idzie. Niedawno kupowałem w Chinach i dostałem numer przesyłki.


 


Oto tracking, pominę miasta w Chinach.


 


           Item No.     Year       Status            Location      Destination Country           Date
 RA*********CN     2013     NULL                 FRA                       PL                              20130423
 RA*********CN     2013     NULL                PEK                        PL                              20130423
 RA*********CN     2013     NULL                BUD                        PL                              20130426
 RA*********CN     2013     NULL                 PEK                        PL                              20130427
 RA*********CN     2013     NULL                 FRA                        PL                              20130427
 RA*********CN     2013     NULL                  VIE                         PL                              20130428


 


Patrząc od 23 kwietnia w "Location" są podane porty lotnicze. Frankfurt,  Pekin,  Budapeszt, Pekin, Frankfurt, Wiedeń. Rozumiem, że przesyłka wylatywała z Pekinu do Frankfurtu, potem jest Budapeszt, ale skąd znowu Pekin, dalej powtórka Frankfurt i do Wiednia. 


 


Na lotniskach mają taki bałagan, że niektóre przesyłki latają tam i z powrotem, a może  trackingi są tak niedokładne? Czy ktoś mógłby napisać na ten temat.


 


 


 


 


 


 


 

Wiadomość 1 z 5
ostatnia odpowiedź
4 ODPOW. 4

Tracking, czyli śledzenie przesyłek - pytanie.

sprawdź sobie na tej stronie czy to samo będzie www.trackitonline.ru najlepsza strona do śledzenia w necie


 

Wiadomość 2 z 5
ostatnia odpowiedź

Tracking, czyli śledzenie przesyłek - pytanie.

user.2507
Użytkownik

Podobnych stron jest bardzo dużo. Gdy wpisałem numer mojej przesyłki na stronie, którą polecasz, wyświetliła się informacja, że nie mają jej w danych, choć od wielu dni była ona w trackingach np. na chińskich stronach.


 


Stąd warto sprawdzać takie rzeczy na kilku stronach. Przy przesyłkach z Chin, chyba najbardziej popularną i niezawodną jest strona:


http://www.17track.net/index_en.shtml


 


Przesyłka dotarła, a jak ona szła, to "tajemnica" przewoźników. 🙂


 


 


 

Wiadomość 3 z 5
ostatnia odpowiedź

Tracking, czyli śledzenie przesyłek - pytanie.

ciekawe wnioski można wyciagnąc z lektury tegoforum zakupy w chinach

bywa że paczki nadane póżniej przez ego samego sprzedawce dochodzą wcześniej. Tam na poczcie obowiązuje zasada Stosu a FIFO, ostatnie wychodzą pierwsze.

pozatym widać ze statystyk  w których jejonach polski czesto się cli paczki.

Miłej lektury.

Wiadomość 4 z 5
ostatnia odpowiedź

Tracking, czyli śledzenie przesyłek - pytanie.

Moja paczka ma status dostarczona ale jej nie mam . O co chodzi?
Wiadomość 5 z 5
ostatnia odpowiedź