anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca chce anulować transakcję

Kupiłam trampki Converse - przesyłka z Tajwanu doszła wczoraj. Płaciłam przez PayPal.

Trampki mają niewielką wadę. Napisałam do Sprzedawcy i ten zaproponował mi dziś częściowy zwrot - 5 euro. Napisałam, że trampki były drogie i moja propozycja to obniżka o 10 euro. W odpowiedzi dostałam maila, że sprzedawca otworzył sprawę i prosi o anulowanie transakcji. Przy klikaniu opcji udzielenia odpowiedzi na takie żądanie sprzedawcy Ebay zamieszcza pouczenie, że zaakceptowanie prośby o anulowanie transakcji może mieć miejsce tylko gdy jeszcze nie zapłaciłam za przedmiot albo otrzymałam zwrot.

Nie wiem co robić, nie miałam takiej sytuacji. Czy mam zaakceptować to żądanie (co wtedy? - sprzedawca dostanie zwrot prowizji, ale co dalej z ewentualnym zwrotem towaru i zwrotem kasy dla mnie?), a może odrzucić to żądanie dopóki nie zwrócą mi kasy? (po paru dniach mojego milczenia chyba uważa się, że wyraziłam zgodę na anulowanie, więc nie chcę zostawić to tak całkiem bez odpowiedzi). A może lepiej, żebym sama otworzyła spór przez PayPal?

Bardzo proszę o radę.

Dodam, że DHL naliczył mi 151 zł VAT-u, który niby został w moim imieniu odprowadzony na rzecz Urzędu Celnego, a którego jeszcze nie zapłaciłam DHL'owi. Pewnie przy zwrocie towaru nikt mi tego VAT'u  nie zwróci, dlatego zastanawiam sie, czy tych cholernych trampek jednak sobie nie zostawić - i tak wyjdę na tym zakupie jak Zabłocki na mydle :(. Wtedy powinnam chyba odrzucić prosbę o anulowanie transakcji?  

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Sprzedawca chce anulować transakcję

 NIE  zgadzaj sie na anulowanie tranzakcji

 

odrzuć prośbę \

- znajdz tranzakcje na paypal i otwórz spór o niezgodnośc z opisem

 

mejlowo to on ci naobiecuje a tak 3 grosze wtrąci i paypal 🙂 jak będzie trzeba

 

 

to VAT juz opłacony czy nie ??(czy to była przesyłka kurierska dhl czy global shipping i w cenie zakupu dodadli ci opłaty importowe )

 

 

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca chce anulować transakcję

Dziękuję za odpowiedź 🙂

 

W sumie to nie bardzo rozumiem, o co sprzedawcy chodzi, bo jakiś czas po tym, jak otworzył sprawę z prośbą o anulowanie transakcji, zwrócił mi na konto Paypal 10 euro, czyli obniżył cenę za wadę trampek zgodnie z moimi oczekiwaniami.

W takim razie odrzucę tę prośbę o anulowanie transakcji (jako powód sprzedawca podał, że się rozmyśliłam, co przecież nie jest prawdą) i napiszę, że buty zostawiam, cena nie została w całości zwrócona, więc brak podstaw do anulowania.

 

Przesyłkę doręczał mi DHL. W momencie odbioru kurier nic nie chciał, ale teraz DHL pisze do mnie, że uiścił za mnie opłaty celno-podatkowe. W sumie do zapłaty mam VAT, bo cła w tym wypadku nie ma (poniżej 150 euro). Na razie z nimi koresponduję, bo VAT naliczyli mi nie tylko od ceny przedmiotu, ale też od statystycznych kosztów wysyłki, a tak naprwdę na tej aukcji niby przesyłka była bezpłatna, ale tak naprawdę koszty przesyłki wliczono w cenę trampek.

Kij z tym, zapłacę te zakichane koszty związane z Urzędem Celnym, bo nie chce mi się odsyłać trampek do Tajwanu, za drobną wadę oddali mi 10 Euro, a tych należności celno-podatkowych i tak pewnie by mi nie zwrócili.

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Sprzedawca chce anulować transakcję

Zdecydowałam, że jednak buty chcę odesłać. Mam podejrzenia, źe są podróbką albo jakimś odrzutem z fabryki.

Odrzuciłam prośbę o anulowanie transakcji i napisałam sprzedawcy, że proszę o adres do zwrotnej wysyłki. Mam rozumieć, źe jak poda mi adres, buty odeślę i dostanę zwrot ceny, to nie muszę żadnego sporu wszczynać, czy lepiej mimo wszystko otworzyć spór juz teraz? (Przez Ebay czy Paypal?)

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź