Przesyłka z USA problem.

Proszę Was o pomoc. Kupiłem przedmiot z USA .Paczka została wysłana za pośrednictwem USPS .

Trafiła w sobote do Europy i została tego samego dnia wysłana z Amsterdamu. I w tym momencie konczy się tracking.Na stronie USPS paczka to 

  • Priority Mail International Parcels natomiast na stronie Poczty Polskiej widnieje jako paczka ekonomiczna nie wiem czy to prawidłowa zmiana.Tak więc od soboty paczki nie mogę namierzyć. Gdzie mogę dopytać co się z nią dzieje.?
Wiadomość 1 z 2
ostatnia odpowiedź
1 ODPOWIEDŹ 1

Przesyłka z USA problem.

Paczkę dostarcza Poczta Polska. Najprawdopodobniej będziesz mieć dodatkowo do uiszczenia Cło i chyba podatek.  Paczka trafia do Urzędu Celnego a następnie do Urzędu Pocztowego. Spróbuj sprawdzic na stronie sledzenia przesyłek Poczty Polskiej. Tracking jest tylko orientacyjny i nie zawsze jest systematycznie odświeżany. Informacja o przesyłce może pojawić się w momencie dostarczenia jej do twojego Urzędu Pocztowego. Możesz również spróbować sprawdzić na www.17track.net zaznaczając przewoznika Poczta Polska i podając numer przesyłki. Strona jest w języku polskim.

Wiadomość 2 z 2
ostatnia odpowiedź